На календарі - осінь, тож холодна пора року не за горами. Тому чергове засідання колегії Здолбунівської РДА його учасники розпочали з обговорення стану підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період.

Щоб узимку не замерзнути
Як розповіла в. о. начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Здолбунівської РДА Олена Омельчук, станом на 25 серпня з 40 котелень до зимового періоду підготовано 39. Із 195 житлових будинків підготовано 167. Повністю готові до зими освітні та медичні заклади.
Тим часом загальний борг споживачів за спожиту теплову енергію становить 2,516 млн. грн. Комунальники застосовують усі можливі методи, аби примусити споживачів розраховуватися.
Потрібно невідкладно подбати і про вирішення деяких нагальних проблем. Зокрема ймовірні труднощі з початком опалювального сезону у дитячих садках Здолбунова, про що зазначив міський голова Ігор Ольшевський.


- Щоб почати опалювальний сезон, треба переглянути районний бюджет та збільшити субвенції. Загалом на забезпечення теплом ДНЗ міста та на зарплатню працівникам потрібно близько 2,5 млн. гривень, - зазначив Ігор Олександрович. - Тому вирішувати цю проблему необхідно за рахунок і міського, і районного бюджетів.
Натомість депутат Рівненської обласної ради Олександр Андріюк порадив заздалегідь подбати про обслуговування доріг району у зимовий період. Мовляв, минула теп­ла зима дала змогу розслабитися, а цього року доречно розраховувати не на сприятливу погоду, а на власні сили.

Усе «впирається» у кошти…
Розглянули присутні на колегії також питання щодо здійснення делегованих повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчим комітетом Дерманської Другої сільської ради. Після перевірки комісія констатувала що у Дерманській Другій сільській раді - бездефіцитний збалансований бюджет, а жителі належно забезпечені торговельним, транспортним та медичним обслуговуванням.
Проблеми ж у Дермані Другій майже такі, як і у більшості сучасних сіл. Зокрема потребує оновлення наявний генеральний план, тож виконкому рекомендовано активізувати роботу щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні. Рекомендували виконкому також покращити роботу публічно-шкільної бібліотеки, вжити заходів щодо укладення договорів оренди на земельні ділянки під господарськими будівлями і дворами та звернути увагу на деякі інші проблеми.
- Зауваження приймаємо, але є багато об’єктивних причин, які не дають змоги діяти, - констатував голова Дерманської Другої сільської ради Юрій Товстий. - Виготовлення генерального плану, наприклад, «впирається» в кошти, та і не тільки це…
Однак, представники влади порадили вирішувати ті проблеми, на які багато грошей не потрібно. Наприклад, зібрати у селі футбольну команду - для цього ж треба не стільки гривні, скільки щире бажання.

У клубах будуть танці?
Йшлося на колегії також про виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року. Утім, у рамках обговорення виконання цієї програми присутні не лише слухали доповідь начальника служби у справах дітей Здолбунівської РДА Марії Гуляр, а й активно обговорювали проблеми молоді та дітей. Доповідач настійливо радила батькам звертати більше уваги на те, чим живуть та цікавляться їх діти. У якості позитиву Марія Гуляр навела той факт, що на сьогодні у Здолбунівському районі немає дітлахів у притулках, оскільки всі вони вже влаштовані під опіку та піклування.
Активна суперечка виникла, коли зачепили проблему дозвілля місцевої молоді. Тут наче все зрозуміло і при цьому складно: підлітки та юнь проводять час у місцевих нічних клубах, і жодної альтернативи такому неоднозначному дозвіллю немає. Адже ні молодіжних дискотек, ні шкільних вечорів у більшості закладів освіти і культури району не організовують уже роками.
- Ми на молодіжну політику мільйони витрачаємо, а в Здолбунові навіть дискотеки нема, - обурювалися у залі. Натомість їх опоненти доводили, що шкільні вечори не принесуть нічого, окрім розбитих вікон у навчальних закладах. Вреш­ті, суперечку закінчили констатацією того, що питання серйозне, і вирішувати його треба. А тим часом в День знань старшокласники знову вирушили святкувати початок нового навчального року до місцевих кафе…

АБИ бажання - знайдеться й земля?
Насамкінець начальник відділу попередньої роботи з клієнтами Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Маланчук розповіла про порядок надання такої допомоги. Директор Здолбунівського РЦЗ Сергій Бабич проінформував про реорганізацію системи соціального захисту в питаннях безробіття, яка розпочнеться з 1 січня наступного року.
Завершив колегію Сергій Конд­рачук своєрідною ложкою дьогтю, повідомивши, що зараз Здолбунівський район посідає в області останнє місце за результатами виділення земельних ділянок учасникам АТО. Загалом у нашому районі вояками подано 234 заяви на отримання земельних ділянок. Станом на кінець серпня надано лише 27 дозволів на розроблення проектів. Тож очільник району вкотре висловив прохання до голів місцевих громад, незважаючи на труднощі, сприяти вирішенню цієї проблеми. Хоч сільські голови впівголоса обурювалися, що, мовляв, толку з того, адже за відсутності генеральних планів населених пунктів «зверху» офіційного погодження на виділення земельних ділянок все одно не дадуть.
- Я переконаний, що у кожному селі можна знайти резерви, якщо добре пошукати, - резюмував Сергій Кондрачук. - Чому ж у інших районах це виходить? Давайте ми не будемо боятися брати на себе відповідальність за те, що стосується вояків АТО, демобілізованих. Коли є бажання - зробити можна.
На тому й розійшлися. Думати і робити.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry