На черговій сесії районної ради обговорювали оптимізацію медичної галузі Здолбунівщини

Під час сесійного засідання.

 

Реалії нині такі, що жодне сесійне засідання райради не обходиться без «позапланових» обговорень. От і під час п’ятдесят третьої сесії Здолбунівської районної ради шостого скликання до розгляду питань порядку денного депутати взялися лише через годину після початку засідання. Цього разу головними в обговоренні постали проблеми медичної галузі району. На сесію завітали розгублені працівники залізничної лікарні, які досі не можуть зрозуміти, скорочуватимуть їх, чи ні.

Радяться представники колективу залізничної лікарні.


- Лікарню знищують, працівників скорочують, що ж це таке робиться? - бідкалися люди. Вкотре пояснювати ситуацію взявся голова Здолбунівської райдержадміністрації.
- Про процес передачі залізничної лікарні йдеться ще з лютого 2015 року, але триває він досі, - зазначив Сергій Кондрачук. - У червні під час всеукраїнської селекторної наради міністр інфраструктури повідомив, що, виявляється, місцеві ради прийняли «не зовсім правильні рішення». Учасники цієї наради (а йшлося про 75 залізничних лікарень) такою постановкою питання були шоковані. Тобто воно фактично «завис­ло в повітрі». Коли ж ми намагаємося його порушувати, нам відповідають: «А хто ви такі?». Мовляв, існує цілісний комплекс ДЗ «Відділкова лікарня ст. Рівне ДТГО «Львівська Залізниця». Тобто процес передачі має відбутися між Мінінфраструктури та Рівненською міською владою. Сьогодні на сесії ми виділяємо з медичної субвенції 295 тисяч на фінансування заробітної плати працівникам - заклад повинен функціонувати.


Між тим, виділених на сесії коштів колективу лікарні у його нинішньому складі вистачить на зарплатню лише до вересня. Персонал закладу, частина якого вже отримала попередження про майбутнє скорочення, поки що працює. Що ж буде далі, люди не уявляють. Представники районної влади налаштовують колектив на те, що скорочення неминуче. Тому репліка завіду­вача поліклінічним відділенням вузлової лікарні станції Здолбунів Ярослава Стецюка про те, що «ніхто нікого не скорочує, а у вересні будемо бачити…», медиків втішила мало.
Тим більше, що оптимізація медичної галузі за умов суворої економії коштів неминуча. У понеділок про скорочення були попереджені й окремі працівники Мізоцької лікарні.
- Мінохорони здоров’я ще у серпні минулого року видало наказ, у якому чітко визначено спеціалістів, які можуть працювати у підрозділі первинної медицини, - розповів Сергій Кондрачук. - Тобто ПМСД може мати у штаті лише терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Досі у ньому працювали і вузькопрофільні спеціалісти. Відповідно, такі медичні працівники 21 липня були попереджені про скорочення. До 21 вересня вони працюють. Після того частина спеціалістів перейде до Здолбунівської ЦРЛ. Врешті, ми зобов’язані привести штати наших медзакладів до норм чинного законодавства.

Потребу скорочення штату не заперечує і головний лікар Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги Олег Сумко.
- На сьогодні на оплату праці нам не вистачає понад 1,5 мільйона гривень, тому скорочення потрібно розпочати. Основна причина неможливості утримувати вузькопрофільних спеціалістів - недостатнє фінансування, - резюмував керівник.
Такі зміни особливо обурюють мізочан. Мовляв, раніше у Мізочі була лікарня, потім - поліклініка, а тепер медичні послуги жителям селища фактично надаватиме ФАП.
- У Мізочі діяла лікарня, що обслуговувала жителів навколишніх сіл. Чому у Здолбунові в райлікарні залишається все, як є, а у Мізочі, починаючи з 2002 року, медзаклад спустошується? Чому люди з Бущі чи Зеленого Дуба мають їздити у Здолбунів? - обурювався депутат райради Юрій Лиморенко.
Хоча «у районі» запевняють, що після реорганізації до Мізоча приїжджатимуть працівники райлікарні та проводитимуть там прийом громадян. З вуст голови Здолбунівської райради Василя Тимощука прозвучала й інша пропозиція: представники Здолбунівської райлікарні повинні працювати у Мізочі на постійній основі.
Нині у районі працює робоча група, до якої входять представники районної влади і медзакладів, депутати. Саме на неї покладається завдання вивчити ситуацію та надати пропозиції щодо «медичної» оптимізації.
Усвідомивши реалії медичної галузі, депутати перейшли до розгляду 16 питань порядку денного. Зокрема підтримали звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя 2015 року та внесення змін до бюджету на поточний рік, заслухали інформацію про хід виконання ряду районних програм та ін. А от «бородате» питання щодо функціонування сміттєзвалища, розташованого на території Здобвицької сільської ради, залишили на контролі. Ймовірно, що Здолбунівська міськ­рада розпоряджатиметься сміттєзвалищем тільки з 2016 року, оскільки поки що окремі технічні питання залишаються неврегульованими. А тим часом погожими літніми вечорами над звалищем відходів продовжують здійматися хмари ядучого диму...
Марина СТЕПАНЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry