Духовність - важлива складова особистості. Доб­ре, коли людині притаманні певні духовні цінності, кот­рі базуються на основах Православ’я та на традиціях Церкви. У Церкві - мораль, отже, у воцерковлених людей є стійкі моральні принципи. Тому виховання моральності має починатися з дитинства. Здолбунівщина у цьому прогресивна. Відділ розвит­ку духовності серед молоді Здолбунівського благочиння та його керівник прот. Юрій Линка плідно працюють над тим, аби об’єднати в активну спільноту молодих людей, які прагнуть розвитку у лоні Церкви.
Уже вчетверте з благословення митрополита Рівненського та Острозького Варфоломія відбувався з’їзд православної молоді Здолбунівського району. Захід цей тривав з 13 по 16 липня. Хлібом та сіллю зустріли нас жителі с. Мости.


Перед з’їздом благочинний Здолбунівського району прот. Олександр Карпюк очолив молебень, під час якого були присутні близько 100 молодих людей. Особливістю стало те, що до учасників районного з’їзду з відеовітанням звернувся Блаженніший митрополит Київський та всієї України Онуфрій. «Дуже приємно, що збираються молоді люди і знайомляться з життям та вченням Церкви, тому що це допомагає людині розібратися в тому, що є світле, а що темне, що є добре, а що зле», - сказав Предстоятель. Блаженніший побажав учасникам з’їзду успіхів у житті, благословив усіх і висловив надію, що молодь і надалі лишатиметься вірною своїй вірі та Церкві.
Важливим моментом стало й те, що учасників з’їзду відвідав митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій, котрий також благословив їх і подарував кожному ікону святого Паїсія Святогорця.
Упродовж з’їзду молодь мала змогу спілкуватись, дискутувати після лекцій. Цьогоріч їх теми були присвячені 1000-літтю преставлення князя Володимира Великого, святості у Церкві, святим православним воїнам та військовому зобов’язанню, сучасному Православ’ю в Україні.
Захоплюючими були й спортивні змагання, кулінарний конкурс та брейн-ринг на церковну тематику.
Кожен день з’їзду починався з ранкової молитви у місцевому Свято-Чудо-Михайлівському храмі, ввечері там же дякували Богу за проведений день.
А ще збиралися біля вогнища, де лунали і народні пісні, і духовні псалми.
Вже традиційним стало й проведення хресного ходу за участю православної молоді до урочища «Ринва» - гідрологічної пам’ятки місцевого значення. Там звершили водосвятний молебень, після чого читали молитву святому рівноапостольному князю Володимиру, а потім освяченою водою окропили молодь. Цьогоріч хресний хід очолив настоятель Свято-Катеринівського храму м. Здолбунів прот. Олександр Єгоров.
В останній день з’їзду після подячного молебню на урочистому зібранні благочинний прот. Олександр Карпюк нагородив найактивніших учасників заходу, а також вручив кожному сертифікат учасника. Традиційно у книзі відгуків молоді люди записали свої враження від з’їзду та побажання щодо наступних зустрічей. І, читаючи їх, священики раділи, що їх зусилля не були марними.
Детальнішу інформацію про з’їзд дивіться за посиланням: http://vk.com/pravoslavna_molod_zdolbuniv
Олександр ШЕВЧУК,
мирянин,
с. Здовбиця.

Comments are now closed for this entry