Українська народна культура - це скарбниця нашої душі, а фольк­лор - це пам’ять не лише про традиції наших пращурів, але й про їхні думки, почуття і знання, що дійшли до нас крізь віки. Знайомлячи дітей з народними піснями, ми зміцнюємо зв’язок між поколіннями, робимо наше родинне дерево ще більш квітучим, могутнім і пишним.
Однак, самого вивчення пісень замало. Тому 28 червня цього року зразковий фольклорний гурт «Жайворонок» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва брав участь у Всеукраїнському багатожанровому мистецькому фестивалі «Самоцвіти Етно-Фольк», метою проведення якого є популяризація традиційної культурної спадщини, зміцнення контактів і культурних зв’язків, обмін знаннями, культурними та народними традиціями, особ­ливостями, досвідом, розширення світогляду конкурсантів.


Фестиваль проходив у музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», що у древньому Львові. На це свято з’їхалося чимало колективів з різних куточків нашої мальовничої України, і виступи кожного з них були просто неперевершеними. Учасники фольклорного гурту «Жайворонок» на святковій сцені відновили давній весняний обряд «Ой, виходьте, дівчата!», який керівник колективу Юлія Миколаївна Гук (Іордан) записала від жительки с. Здовбиця Раїси Василівни Тебенько.
Дітям на фестивалі сподобалося усе: і теплий прийом організаторів, і сам захід, і екскурсійна програма в музеї під відкритим небом, і старовинне місто Львів. Радісні та щасливі учасники фольклорного гурту «Жайворонок» повернулися додому.
Варто зазначити, що Юлія Миколаївна Гук (Іордан) з фольклорним колективом працює зовсім не довго - всього рік. Але за цей короткий проміжок часу зарекомендувала себе як наполеглива людина, яка любить свою професію. Тож бажаємо молодому керівнику і учасникам фольклорного гурту «Жайворонок» нових злетів, творчої нас­наги та успіхів у всіх починаннях і звершеннях. Співай, «Жайворонку», і пробуджуй від сну усі зачерст­вілі серця!
Вікторія РОМАНЮК,
культорганізатор
Здолбунівського РЦТДЮ.

Comments are now closed for this entry