На працівників залізничного медзакладу таки чекає скорочення?

Проблема зі Здолбунівською залізничною лікарнею цього тижня вкотре постала руба. Поки місцеві чиновники та медичні керівники намагаються знайти хоч якийсь вихід з патової ситуації, колектив закладу готується відстоювати свої права усіма можливими способами.

Понеділковий ранок у місцевій залізничній поліклініці розпочався бурхливою зустріччю колективу закладу з представниками районної влади.
На те, що в процесі розмови вдасться відшукати конструктив, схоже, мало хто сподівався. Керівники району намагалися пояснити, чому поліклінічне відділення у Здолбунові опинилося під загрозою закриття, а працівникам майже не вдавалося стримувати емоції. Кожному зрозуміло, що означає опинитися без роботи та зарплатні у нинішні смутні часи…


Причиною кризи називають відсутність дій з боку урядовців щодо передачі відомчих медустанов у комунальну власність. Оскільки поліклінічне відділення у Здолбунові є підрозділом Рівненської залізничної лікарні, то процес передачі мав би бути наступним: спочатку заклад переходить на баланс обласного центру, а потім, за згодою депутатських корпусів Рівного та Здолбунівщини, його «забирає» наш район. У лютому процес передачі остаточно обіцяли завершити за 3-4 місяці. Тому на початку 2015 року частину субвенції, котра надійшла на фінансування медичної галузі нашого району, було спрямовано саме на фінансове забезпечення здолбунівського структурного підрозділу Рівненської залізничної лікарні: на півроку медикам виділили 1,62 млн. грн. Та, як повідомив головний лікар Державного закладу «Відділкова лікарня станції Рівне ДТГО «Львівська залізниця» Олександр Шегера, цих коштів вистачає тільки на те, щоб працівники закладу отримали зарплатню за червень включно.


- Виходить, що я мав би працівників скоротити вже. Коштів немає, і за їх подальшої відсутності буду змушений, як керівник, роздавати повідомлення про скорочення персоналу поліклінічного відділення станції Здолбунів. Ми чекаємо відповіді від Кабміну про дозвіл на передачу нашого майна Рівному. Далі, відповідно до рішення сесії Здолбунівської райради від 5 лютого цього року, мала б відбутися його передача Здолбунівському району. Але досі нічого… - каже пан Олександр.
Про те, чи є просвіток у тунелі безгрошів’я, медики сподівалися почути від представників районної влади.
- Ситуація безглузда, адже юридично ця лікарня досі не наша, це відділення юридичної особи, яка зареєстрована у Рівному, - зазначив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. - Непристойно довго тягнеться процес передачі - за півроку жодних зрушень. Коли ж роблю спробу порушити це питання, мені кажуть: “А до чого тут Здолбунів?”
Але, що б там не розповідали чиновники, люди, котрі опинилися під загрозою скорочення, не були налаштовані на сприйняття жодних пояснень. Їх логіка зрозуміла: кому цікавий рух медичної субвенції чи пошук крайніх, якщо завтра ти сам можеш поповнити когорту безробітних?
- Формули, за якими ви розраховуєте розподіл, нам абсолютно не зрозумілі. І дійде до того, що людям доведеться виходити на страйк. Ми, залізничники, страйкувати не маємо права, але от члени наших сімей можуть протестувати, - обурювалися присутні.
Зараз усі документи на передачу майнового комплексу медзакладу перебувають у Кабміні. От тільки до якого часу триватиме цей процес, нині нікому не зрозуміло. Забезпечити ж фінансування медиків закладу хоча б на липень-вересень район не в змозі, стверджують його керманичі. Причина проста: немає грошей. Тобто, щоб залізничники отримали кошти ще на півроку, ті потрібно забрати у інших медустанов. Фактично ж тільки після переходу залізничної поліклініки у структуру районних медичних установ вона зможе претендувати на таке ж фінансування, як і інші медзаклади Здолбунівщини.
Виходить, що зараз залізнична лікарня є таким собі нелюбим дитям: обласні депутати на баланс брати заклад відмовилися, в Уряді процес його передачі Рівному затягують, а в районі на подальше фінансування кошти відсутні. Відповідно, на частину з 89 працівників у перспективі таки чекає скорочення.
- Такої кількості ставок, як є зараз, не буде, кажу вам відверто, - резюмував Сергій Кондрачук. - Потрібно якимось чином пришвидшити процес передачі лікарні. Але те, що ви - наші люди, і район візьме залізничний заклад на свій баланс, це - незаперечний факт. Проте більше 50 ставок у цій установі не залишиться.
Ось такі невеселі реалії. Розпач працівників медзакладу залізничників посилює й те, що ще в лютому цього року людей запевняли: лікарня працюватиме. У тому ж місяці не турбуватися про робочі місця здолбунівчан під час відвідин райцентру просив сам міністр інфраструктури України Анд­рій Пивоварський. Мовляв, фінансування є, і план подальшої роботи таких установ також існує. На ділі ж усе вийшло інакше. Щоправда найближчим часом керівники планують знову проводити наради та зустрічі, аби таки знайти вихід з ситуації. От тільки чи вдасться їм стримати нещадну хвилю скорочень?
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry