Організовувати для маленьких громадян, які мають проблеми зі здоров’ям, та з сімей, котрі опинились у складних життєвих обставинах, свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей для Товариства польської культури Здолбунівщини - вже традиція. Минулої суботи такий захід відбувся на території римо-католицького храму Святих апостолів Петра і Павла, що в нашому місті, та мав досить символічний початок, адже саме цього дня у костелі вінчанням поєднала свої долі красива пара молодят - утворилась нова родина. А, як відомо, найбільшим щастям для кожної сім’ї є любов і діти. Саме цього, окрім її родичів та друзів, бажали щойно одруженій парі отець Андрій, який здійс­нив обряд, і усі учасники свята для дітей. Сама малеча залюбки збирала монетки та цукерки, котрими, за давнім звичаєм, обсипали молодят.


Загалом на святі панувала дружня, неформальна і дуже позитивна атмосфера, лише спекотна погода трохи дошкуляла усім. Для діток працювали атракціони, майстер-класи з малярства та виготовлення ляльок-мотанок, усім охочим пропонували свої послуги майстри боді-арту. Підготували для учасників заходу й смачний почастунок та подарунки. Діяли виставки різноманітних виробів, виготовлених хлопчиками й дівчатками. Дорослі ж мали нагоду долучитися до благодійної справи - збору коштів на потреби воїнів АТО.


Свято було багатим на гостей, для участі в ньому прибули представники Товариств польської культури Острожчини, Дубенщини, м. Шепетівка, працівники та вихованці Комунальних закладів «Костопільська спеціальна школа-інтернат І-ІІ ст. Рівненської обласної ради» і «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Рівненської обласної ради», Костопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Свої таланти під час концерту в рамках заходу також демонстрували діти-користувачі Здолбунівської центральної районної біб­ліотеки, учні школи з вивчення польської мови при Товаристві польської культури Здолбунівщини та місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.


Вітали дітей зі святом і адресували слова щирої вдячності усім спонсорам дійства консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі та віце-консул Дорота Дмуховска, настоятель костелу Св. ап. Петра і Павла
о. Андрій, голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич, в. о. начальника відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Олена Мазепа. Присутні на святі були також представники місцевої влади, депутатського корпусу міської та районної рад.
Під час концерту зі сцени лунали пісні, вірші, гуморески. Хлопчики й дівчатка танцювали, грали на музичних інструментах. Діти з польської громади нашого міста представили глядачам інсценізацію казки «Попелюшка» польською мовою.
Загалом дійство, що відбулося за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку, стало джерелом позитивних емоцій і гарного настрою для всіх його учасників та гостей, незалежно від їх віку.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: фрагменти дійства.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry