У День Героїв, 23 травня, відбулось освячення приміщення Здолбунівського районного історико-крає­знавчого музею, де зібралися представники місцевої громади, активісти громадських організацій, викладачі історії, працівники культури району. Був присутній і голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук.
Поминальну службу за жертвами тоталітарного режиму провели священик Свято-Успенського храму УПЦ КП отець Ігор, настоятель Свято-Петро-Павлів­ської церкви УПЦ КП отець Віталій та проректор Рівненської духовної семінарії отець Віталій - діючий диякон Свято-Успенської церкви УПЦ КП. Обряд здійснили у підземних приміщеннях музею, де колись була катівня НКВС. Після поминальної літії освятили майбутні музейні зали. Служба пройшла у піднесеному настрої та щирій молитві пам’яті за усіма загиблими у цих застінках, а також на вшанування світлої пам’яті пат­ріотів минулого і сьогодення.


Після служби отець Ігор урочисто вручив директору музею Олегу Тищенку ікону Пресвятої Богородиці – охоронительки приміщень Здолбунівського районного іс­торико-краєзнавчого музею.
Заслужений артист України Олексій Заворотній продекламував поезію Тараса Шевченка, котра і нині, через 150 років після смерті поета, актуальна, як ніколи. Власну проникливу поезію, присвячену Героям Небесної сотні та АТО, зачитала також Мирослава Броніч.


Усіх присутніх зворушили представлені у пробній експозиції музею речі наших солдатів-земляків, полеглих у боях з російськими терористами на Сході України - Василя Жука, Тараса Якимчука, Олексія Сапожнікова, а також без­іменного воїна полку «Азов», загиблого в боях за Широкіне. За словами О. Тищенка, є надія вже влітку відкрити для екскурсій першу музейну залу, присвячену Героям Небесної сотні та АТО.
За інформацією,
наданою сектором внутрішньої політики
Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry