Чому присвятити свій вільний час пенсіо­неру? Кожен з них самостійно шукає відповідь на це питання. Більшість намагається знайти заняття для душі. Хтось і зовсім не переймається такими пошуками. Це також право кожного. І все ж багато літніх громадян не заспокоюються на досягнутому й підкорюють нові вершини.
У розмаїтті альтернатив існує та, що надихає залишатися молодими, активними та сповненими сил, це - освіта.


У рамках методичного дня для працівників книгозбірень району відбувся тренінг «Практичні аспекти у навчанні літніх людей». Його провела головний спеціаліст відділу культури і туризму Здолбунівської райдерж­адміністрації Олена Миколаївна Мазепа. Бібліотекарі познайомились з герагогікою - позитивною новітньою наукою про старість, груповими формами організації неформального навчання літніх людей. Учасники заняття вчилися складати проекти створення “Університетів третього віку” на базі бібліотек-філій, обмінювались ідеями щодо забезпечення змістовного дозвілля громадян поважного віку.
Продемонструвавши відповідну презентацію, власним досвідом роботи в «Університеті третього віку» поділилися працівники центральної районної бібліотеки. А підсумком тренінгу стало написання та представлення власних проектів його учасниками.
Наталія ПИЛИПЧУК,
провідний методист
Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry