У храмі святих апостолів Петра і Павла УПЦ КП у Здолбунові замироточила ікона

Щодня українці із завмиранням серця дивляться новини, очікуючи чого завгодно. Фальшиве перемир’я на Сході, зростання плати за комунальні послуги, підвищення цін на предмети першої необхідності не додають впевненості у завтрашньому дні. Люди потребують дива, яке зміцнило б їх духовність, повернуло надію на краще майбутнє.
Нещодавно у храмі святих апостолів Петра і Павла таке чудо трапилося – замироточили ікона «Моління про чашу» та запрестольний хрест. Утворення крапельок на іконі помітив настоятель храму отець Віталій у Світлий понеділок, на другий день Пасхи.
- Споживаючи святі дари, причащаючись, я підняв голову і випадково помітив на іконі «Молитва про чашу» крапельки, схожі на ранкову росу, - розповідає настоятель храму о. Віталій Петрюк. - Спочатку засумнівався, адже таке явище довелось побачити на власні очі вперше. Це міг бути простий конденсат. Проте святі отці, які приїхали до храму на моє прохання, засвідчили факт: ікона мироточить.


Про цю подію настоятель повідомив благочинному Здолбунівського району УПЦ КП митрофорному протоієрею Павлу Джурі, який доповів про неї архієпископу Рівненському та Острозькому Іларіону. Архієпископ дав своє благословення посилити молитовне богослужіння й надалі спостерігати за мироточенням.
Мироточива ікона має відносно недовгу історію. За надписом, зробленим на образі, можна встановити, що написана вона 25 років тому. Це одна з перших ікон храму. До того ж священик зазначає, що вона замироточила вперше.


Та дива не припинились, і вже у Світлий четвер отець Віталій помітив, що замироточив і запрестольний хрест. Під час кадіння священно­служитель побачив краплинку, яка стікає по нозі Спасителя. Це неабияк здивувало о. Віталія, адже замироточили ікона й хрест практично одночасно і в одному храмі.
Священнослужитель зазначає, що за останні два десятиліття у Здолбунові не чули про мироточення ікон чи хрестів. Лише років з десять тому стався випадок кровоточення ікони Спасителя в оселі сім’ї зі Здолбунова. Як відомо, цю ікону передали до Свято-Катеринівського храму УПЦ МП.
Отець Віталій впевнений, що мироточення є добрим знаком. Дуже символічно те, що це сталося саме у Світлий Великодній тиждень, коли православні християни відзначають Воскресіння Христове.
- Мироточення - це милість Божа, - зазначає о. Віталій. - Таким чином Господь хоче показати, що Він з нами, і правда переможе. Зараз Україна переживає складний час, проте Господь цим чудом промовляє до нас, щоб ми не опускали рук, вірили у перемогу світла та добра.
Але що саме означає це Боже знамення, вочевидь, ми дізнаємось пізніше, бо такі дива трапляються, зазвичай, перед певними величними подіями.
Настоятель храму також зазначає, що мироточення ікони та хреста може бути пов’язане із силою духовності місця, на якому розташований храм. Адже колись тут стояла церква Успіння Пресвятої Богородиці, яку зруйнували за радянської влади у 1963 році.
Ікона «Молитва про чашу» зараз не є доступною для загалу, адже вона належить до того типу ікон, які розміщують у вівтарі. Для її виносу потрібен дозвіл комісії єпархіальної ради, яка повинна письмово засвідчити факт мироточення. Імовірно, що незабаром віряни зможуть побачити на власні очі це чудо. А от мироточення запрестольного хреста прихожани храму споглядали вже у провідну неділю.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry