Сімейний відпочинок з дітьми - що може бути краще? А особливо, якщо мова йде про відпочинок за кордоном. Щоб отримати хороші враження і позитивні емоції, перед тим, як відправитися подорожувати, варто подумати про деякі деталі, зокрема, важливо знати, які саме документи необхідні для виїзду за кордон дітей.
Згідно з Постановою КМУ від 7 травня 2014 р. № 152 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтакт­ним електронним носієм, його тимчасового затримання та вилучення” паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на 10 років. У разі оформлення паспорта з електронним носієм (біомет­ричного паспорта), під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук.


Дитині сканування відбитків пальців рук здійснюється з 12-річного віку, за згодою батьків або ж її законних представників.
Згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року № 7-93 “Про державне мито” особи, які не досягли 16-річного віку, звільняються від сплати державного мита за видачу їм документа на виїзд за кордон.
Отже, вартість оформлення закордонного паспорта дітям до 16 років складатиметься з вартості послуг та вартості бланка. При оформленні закордонного паспорта у звичайному режимі (20 робочих днів) вартість послуг складає 87,15 грн., вартість бланка (без електронного чіпа) - 204 грн. У разі термінового оформлення (до 7 робочих днів) вартість послуги складає 174,30 грн., вартість бланка залишається незмінною, тобто 204 грн.
Міграційна служба Рівненщини вже розпочала прийом документів для оформлення дітям закордонних паспортів.
Також підрозділи міграційної служби Рівненської області продовжують оформлення проїзних документів дитини, в межах закупівлі бланків на 2015 рік. Вартість оформлення проїзного документа дитини в звичайному режимі (до 30 робочих днів) складає 54,65 грн., у разі термінового оформлення (протягом 10 днів) - 85,00 грн.
З 1 квітня цього року дані про дітей та їх фото не вноситимуться у закордонний паспорт батьків. Однак, якщо такі дані вже вписані у паспорт та вклеєні фото дітей, такі документи залишаються чинними для відкриття віз та виїзду за кордон.
Тож кожен громадянин має право самостійно обрати, яким чином документувати дитину, аби виїхати з нею за кордон.
Наталія ІВАНОВА,
головний спеціаліст Здолбунівського районного сектора
Управління Державної міграційної служби України
в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry