Під час майстер-класу.

З метою промоції українських національних традицій та звичаїв, популяризації народного мистецтва писанкарства 26 березня 2015 року у Здолбуніському районному будинку культури було проведено методичну творчу лабораторію в рамках інтерактивної мистецької акції «Великодня писанка - тисячолітній код української нації» за участю народної умілиці Ірини Кухар. А також відбулися навчальний семінар, відеолекторій, виставка тематичної літератури і виробів декоративно-ужит­кового мистецтва, майстер-клас з писанкарства для працівників сільських, селищного, міського клубних закладів, центральної районної бібліотеки і районної бібліотеки для дітей та юнацтва, викладачів Здол­бунівської та Мізоцької музич­них шкіл, методистів відділу освіти райдержадміністрації.


Майстер-клас з виготовлення писанок в рамках згаданої вище акції 29 березня відбувся у Мізоцькому селищному будинку культури. Провести це заняття працівники закладу та завклубом с. Озерко запросили свою місцеву майстриню з писанкарства Оксану Юрчук. Оксана Володимирівна розповіла, що благородну мистецьку естафету вона та її сестра Валентина перейняли від мами - Раїси Іванівни Бардики.
Під час майстер-класу з писанкарства присутні дізналися про тонкощі цієї справи: які яйця потрібно брати, як виготовити писачок і чим можна скористатися замість нього. Це, зокрема, булавки, голки, шпильки і навіть цвяшки. Завдяки круглій головці шпильками роблять штрихи з потовщенням на одному кінці і з загостренням на протилежному. Лінії на яйці малюють у напрямі від себе. Спершу потрібно намалювати головні лінії, що визначають основні межі майбутнього орнаменту. Горизонтальні і вертикальні лінії (або поля писанки) залишаються білими, бо писані вони по ще не зафарбованій поверхні яйця.
Звичайно, спершу в учасників майстер-класу лінії на майбутніх писанках були не дуже рівні, але згодом в усіх виходило досить непогано.
Сподіваємося, що завдяки подібним заходам у великодніх кошиках побільшає красивих і оригінальних писанок і мальованок.
Надія ОВДІЮК,
директор Мізоцького будинку культури.


Наші писанки.

* * *

В Уїздецькому сільському будинку культури майстер-клас з писанкарства 30 березня провели Т. Мартинюк та О. Сидорчук, директор і художній керівник закладу. Учасникам акції було продемонстровано фільми “Легенди про писанки”, “Барви волинської писанки у музеї”, відеокліп М. Бурмаки «Розмалюю писанку». Після ознайомлення з технікою писанкарства присутні взялися до роботи. І хоч не всім одразу вдалося вправно розмалювати яйце, дещо згодом писанки вже радували красивими узорами. Тож результатом своєї роботи були задоволені усі.
Узори вийшли різноманітними: квіти, сонце, місяць, геометричні лінії, листочки, пташечки, патріотична символіка. Під час акції в аматорів-писанкарів з’явилися нові ідеї щодо розпису писанок. На позитивній ноті учасники майстер-класу розійшлися розмальовувати великодні писанки вдома.
Бажаємо, щоб українська писанка пробуджу­вала в наших серцях добродушність, духовність, патріотизм, була оберегом для наших захисників та для рідної України. Нехай великодня писанка принесе у ваші домівки і родини здоров’я та любов, достаток та добробут, а в нашу виснажену і змучену Україну - довгожданий мир і спокій, братерську любов і злагоду між Сходом і Заходом.
Працівники Уїздецького СБК.

Comments are now closed for this entry