Оновлений після ремонту, по-сучасному облаштований, забезпечений методичною літературою, світлий і теплий клас з вивчення польської мови при Товаристві польської культури Здолбунівщини було відкрито минулої неділі у парафіяльному будинку римо-католицького костелу Святих ап. Петра і Павла. Освятив кімнату, де здобуватимуть знання під керівництвом вчительки Анни Щигельської і діти, й дорослі, настоятель храму отець Андрій Щісловіч. Символічну стрічку перерізав Консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі.


На урочистостях також були присутні секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула, директори місцевих ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 і гімназії Жанна Рудик та Іван Гнатюк, голова Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич, представники польської громади міста, люди, які працювали на ремонті класу, майбутні учні та їх педагог.


Найбільше вдячних слів лунало на адресу тих, хто підготував класну кімнату до роботи. Ця справа об’єднала людей різного віку, різних професій і різних національностей. Чимало зусиль для її реалізації доклали Галина Ремішевська, Марія Коваль, Володимир Даткун, Михайло Бедратий, Григорій Лагоржевський, Сергій Кінах, Олександр Скірканіч, Віктор Міськов, родина Ружицьких, посприяли й інші люди, які допомогли коштами та необхідними матеріалами.
Вітання громаді з нагоди приємної події від імені Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку Беати Бживчи передав Кшиштоф Савіцкі, від міського голови Здолбунова Ігоря Ольшевського та апарату міської ради - Валентина Капітула, лист-вітання від голови Федерації польських організацій в Україні Емілії Хмельової зачитала Софія Михалевич. Промовці наголошували на важливості вивчення мови у пізнанні культури й історії польського народу й щиро зичили успіхів вчительці і учням, які займатимуться в оновленому, затишному класі. Ті ж представили присутнім свій перший доробок - порадували невеличким концертом, під час якого декламували вірші та співали пісні польською і українською мовами.
Ольга ЯКУБЧИК.

На фото: під час урочистостей.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry