Вислів «Хочеш жити – вмій вертітись» пригадується, коли бачиш, якими темпами ростуть ціни, а зарплатня при цьому навіть «не рипається» з місця. Очевидно, це гасло актуальне і для місцевих перевізників, які вкотре висловлюють невдоволення неприбутковістю своєї бізнесової справи.
У місцевому громадському транспорті кілька днів тому з'явились повідомлення про підвищення плати за проїзд на маршруті «Рівне-Здолбунів» з 25 лютого цього року. Перевізники зазначають, що захід цей є вимушеним і тимчасовим, та мотивують свої дії постійним зростанням вартості палива і запчастин. Отже, нас чекає чергове підняття тарифів. Причому, якщо це станеться вже днями, то зростання цін на проїзд буде незаконним. Адже, відповідно до п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, регулюються обласними державними адміністраціями. Тобто самовільно змінювати тарифи перевіз­ники не мають права.


Незаконність самовільного підвищення цін на проїзд підтвердила і начальник відділу економічного розвит­ку, інвестиційної політики та міжнародних зв’язків Здолбунівської РДА Валентина Бухало:
- Підвищення плати за проїзд не є правомірним. На сайті Рівненської ОДА для громадського обговорення розміщено проект розпорядження голови облдержадміністрації «Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в при­міському та міжміському внутрішньообласному сполученні, для суб’єктів господарювання усіх форм власності». До 17 березня можна подавати свої пропозиції та зауваження щодо цього проекту. Документ стане чинним після затвердження у Головному управлінні юстиції в Рівненській області та підписання головою ОДА. Тобто доти перевізники не мають права підвищувати плату за проїзд.
У проекті розпорядження вказані пропоновані тарифи на перевезення у приміському та міжміському транспорті: вартість одного пасажиро-кілометра має становити 0,40 грн. Зараз вона складає 0,30 грн.
Тому у Здолбунівській райдержадміністрації закликають громадян сплачувати за проїзд у громадському транспорті звичну ціну до офіційного затвердження нових тарифів.
Натомість у ГО «Союз перевізників України» запевнили, що ціни на міжміські перевезення не зростуть, принаймні без офіційного розпорядження голови Рівненської ОДА, а повідомлення, які з’явились у маршрутках, є лише «емоціями» перевізників.
До речі, нещодавно подорожчав проїзд і в маршрутках Рівного – ціни підняли з 2.50 до 3.00 грн. Як зазначає інформаційний портал «ЧаРівне.інфо», посилаючись на власні дослідження, більшість громадян невдоволені нинішньою вартістю проїзду і вважають її необґрунтованою. Та якщо рівняни мають змогу частково пересісти на тролейбуси, то у здолбунівчан альтернатива відсутня. Хоча, з іншого боку, за складної економічної ситуації у країні, з курсом долара, який давно обійшов позначку 30 грн., і вартістю дизпалива понад 20 грн. за літр іншого очікувати не доводиться. Та все ж хочеться сподіватися, що перевізники діятимуть відповідно до законодавства України.
Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry