«Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо Хрест Твій Святий, ним же нас спас від неволі ворожої».

Дванадесяте свято відзначається в пам’ять знайдення Чесного і Животворчого Древа Хреста Господнього рівноапостольною царицею Єленою (326 рік). Після довгих пошуків печери Гробу Господнього знайшли неподалік три хрести, один з яких і був животворчим. Остаточно переконавшись у цьому (через прикладання зцілився хворий, а також воскрес померлий), цариця з радістю поклонилась, і це зробили всі, хто був із нею. Коли зійшлося багато народу, патріарх Єрусалимський Макарій, ставши на підвищеному місці, воздвигнув Хрест, а народ молився: «Господи, помилуй!»
На думку апостола Павла, Хрест є величним прапором християнства, він є тим знаряддям, яке допомагає йти до спасіння. Саме на хресті Син Божий Своїми стражданнями знищив рукопис наших гріхів (Кол.2,14), примирив земне з небесним (Кол.1,20), переміг владу диявола і подолав саму смерть (Рим.6,4).
Православною церквою прийнято святкувати Воздвиження Чесного Животворчого Хреста Господнього 27 вересня. В цей день, споминаючи про страждання і смерть Господа, прийнято дотримуватись суворого посту.

Comments are now closed for this entry