Цьогоріч пластове літо для станиці Здовбиця було надзвичайно насиченим.
Розпочався сезон дводенною мандрівкою юнацького гуртка “Герої меча та вогню” до Верхова, де юнаки отримували навики з самовиживання. У липні гуртківці відбули десятиденний вишкіл “Гурби-2009”, організований станицею Рівне. Під час таборування відбулося свято Івана Купала, яке особливо сподобалося молоді.
Захопливо минув сплав річкою Случ під назвою “Жовта субмарина”, котрий відбувся у серпні. Це було справжнє чоловіче випробування тривалістю три дні, під час якого учасники подолали на човнах відстань від Березно до Сарн, пропливши близько 75 кілометрів, потрапляючи під рясні зливи та долаючи понтонні мости.
Пізніше, 23 серпня, хлопці гуртка взяли участь у Святі прапора у Здолбунові та відкритті пам’ятника повстанцю у Богдашеві. На обох заходах юнаки стояли у почесній варті.
Зовсім по-іншому, але не менш цікаво пластувало наше новацтво. Новаки рою “Володарі неба” вперше взяли участь у крайовому (всеукраїнському) таборі “Літопис рідної землі”. Таборування відбувалося у Івано-Франківській області на базі санаторного комплексу “Лімниця” і тривало 11 днів. Діти стали учасниками підтабору “Джур і гетьманівен”, де з допомогою досконалої сторічної козацько-скаутської методики вивчали історію гетьманської доби. У таборі були заборонені мобільні телефони та телевізор, що дало змогу учасникам максимально поринути в історію козацьких часів. Разом з нашими пластунами відбували вишкіл діти з Києва, Луцька, Луганська та Рівного.
Окремо хочеться виділити натхненну та наполегливу працю на посаді сестрички табору учениці 11-А класу Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. Оксани Нижник, для якої це був перший, але успішний пластовий досвід. Надіємось і надалі бачити Оксану серед пластового новацтва.
Чекаємо закриття таборового сезону 25-27 вересня. Всіх охочих запрошуємо долучитися до здорового, цікавого життя у великій пластовій родині.
Юрій ШАДИЙ,
педагог-організатор
Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Comments are now closed for this entry