Україно! Ти – моя молитва,
Ти моя розпука вікова...
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
В. Симоненко.

Василь Симоненко - знакова постать другої половини минулого століття не лише у сенсі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія пройнята настільки потужним громадянським пафосом, що до неї дослухалися не тільки поетові друзі чи вороги, а й пересічні українці.


Євген Сверстюк якось зазначив, що Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України.
Народився поет 8 січня 1935 року у селі Біївці (тепер) Лубенського району Полтавської області. У 1957 році закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка. Працював у редакціях газет «Черкаська правда» (1957-1959 рр.), «Молодь Черкащини» (1960-1963 рр.), власним кореспондентом «Робітничої газети».
Перша збірка поезій Василя Симоненка «Тиша і грім» вийшла друком у 1962 році. По смерті поета були видані збірки його творів «Земне тяжіння» (1964 р.) і «Поезії» (1966 р). Минуло 15 років «офіційного забуття» поета, і аж у 1981 р. з’явилася книга вибраного «Лебеді материнства». А в 2001 р. вперше в Україні побачило світ найповніше видання творів автора - збірка «Ти знаєш, що ти людина».
Враховуючи важливість постаті Василя Симоненка, Верховна Рада України постановила у 2015 році урочисто відзначити на державному рівні 80-річчя з дня його народження.
У Здолбунівській центральній районній бібліотеці до цієї річниці було приурочено літературно-музичну композицію «Україно! Доки жити буду - доти відкриватиму тебе».
На захід було запрошено учнів 6-А класу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6. Їм про знаменитого поета-шестидесятника і талановитого журналіста, яким був В. Симоненко, розповіли ведучі - бібліотекарі відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Є. А. Самолюк та Г. В. Гаврилюк.
Унікальний світогляд та його любов до Батьківщини відображені у багатьох життєствердних та муд­рих творах поета. Вони прозвучали у виконанні школярок Богдани Киричук та Юлії Климюк. Лунали під час композиції і вірші В. Симоненка, покладені на музику: «Спади мені дощем на груди», «Виростеш ти сину», «Ти знаєш, що ти людина», «Ображайся на мене, як хочеш», «Де зараз ви, кати мого народу» та ін.
По завершенні заходу учні ознайомилися з книжково-ілюстратив­ною виставкою «Народ мій є! Народ мій завжди буде».
Емілія ЮЩАК,
вчитель-методист Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Comments are now closed for this entry