Зітри сльозу і усміхнися сонцю,
Бо місце є, де ти потрібен,
І люди є, які тебе чекають,
Щоб руку простягти й підтримать,
Допомогти повірити у себе,
Надію повернути в серце
І навчити протистояти хмарам.
Всміхнися сонцю, йди назустріч світу
З відкритою і світлою душею.
Не забувай, що ти потрібен,
Що люди є, які тебе чекають.
Зітри сльозу…

Двадцять років тому, 27 жовтня 1994 року, було створено Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦ СССДМ). Основними завданнями цієї установи є соціальна робота з вразливими категоріями сімей, призовною молоддю, неповнолітніми та молодими людьми, які повернулись з місць позбавлення волі чи умовно засуджені; соціальна підтримка сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, сімей, де є насильство, а також дітей і молоді з
особливими потребами, дітей-сиріт та по­­з­бавлених батьківського піклування, жіночої молоді; профілактика негативних тенденцій у дитячому і молодіжному середовищі (правопорушень, наркотизації, поширення ВІЛ/СНІДу та ін.). Не змогли тут лишитися осторонь подій, які нині відбуваються на Сході нашої держави, тож, як можуть, дбають про допомогу учасникам АТО, працюють з людьми, які вимушено залишили свої домівки в регіонах країни, де нині точиться війна, чи у Криму. Крім того, РЦ СССДМ здійснюється соціальний супровід 5 дитячих будинків сімейного типу та 5 прийомних сімей. У системі центру діє мобільний консультативний пункт.
Колектив центру - згуртована команда високоосвічених, відданих своїй справі професіоналів, яку ось уже майже двадцять років незмінно очолює Тетяна Федорівна Павлова. Доброзичливі, чуйні і щирі працівники установи зав­жди на високому рівні виконують усі покладені на них функції, про що свідчать численні різноманітні нагороди та відзнаки РЦ СССДМ.
- Я пишаюся нашим дружним колективом і вдячна усім працівникам за відповідальність, працелюбність і людяність, вміння знаходити особливий підхід до кожного, хто звертається у наш центр, - зазначає директор РЦ СССДМ Тетяна Павлова. - Люди нам довіряють, і це - один з найбільших наших здобутків.
Кожен з працівників установи - креативна творча особистість і, водночас, людина, для якої поняття «доброта» та «співпереживання» - не пусті слова. У РЦ СССДМ щомиті готові прийти на допомогу тим, кому найважче, хто потребує підтримки чи слушної поради, а, можливо, й поштовху до правильної дії, бо опинився у складних, кризових життєвих обставинах.
Дієво допомогли тут дуже багатьом. Комусь - повернутися до нормального життя чи зберегти сім’ю. Комусь - не стати на хибний шлях. Комусь - повірити у себе і людей. Комусь - оволодіти важливими для кожного навиками чи проявити себе творчо. А комусь - і визначитися, ким стати у професійному плані. Чимало колишніх підопічних центру стали його волонтерами чи благодійниками і вже й самі допомагають іншим.
Просвітницькі, профорієнтаційні і благодійні акції, бесіди, семінари, тренінги, зустрічі, свята, подарунки і приємні сюрпризи, цікаві екскурсії для найменших, діяльність дитячого табору з денним перебуванням «Романтик» - усе це РЦ СССДМ організовує для підопічних у співпраці з соціальними партнерами та друзями центру - іншими установами цієї сфери, громадськими організаціями, медичними закладами, волонтерами, благодійниками, серед яких є і представники бізнесових кіл, і просто небайдужі до біди чи проблем ближніх люди. Надаємо слово і їм.


Оксана Василівна КИРИЧУК, директор комунального закладу “Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів” Рівненської обласної ради:
- Від імені учнів і педагогічного колективу щиро вітаю працівників Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 20-річним ювілеєм. Ви - люди, які створені з любові: ви нею дихаєте, її даруєте і заради неї
живете. Вже близько п’ят­над­цяти років ми дякуємо Богу за вас - таких мудрих, співчутливих і щедрих друзів-покровителів.
Допомога нашим випуск­никам при вступі у навчальні заклади, подальший
супровід їх у житті, систематична присутність представників центру на наших святкових заходах - це лише крихітна частка вашої неоціненної повсякденної праці. Ми відчуваємо вашу допомогу і підтримку постійно. Ще жодного важливого шкільного заходу не оминула своєю увагою й директор центру Тетяна Федорівна Павлова, яка завжди вітає дітей подарунками, сердечними теплими словами і власними поезіями. Під її мудрим керівництвом для наших дітей організовували відвідини драматичного та лялькового театрів, туристичні походи й різноманітні конкурси. І наша вдячність - безмежна. Тож дай вам Бог здоров’я, радості, миру і безліч щирих дитячих усмішок!


Людмила Миколаївна БІЛИК, директор ресторану «Троянда»:
- Життя сучасного суспільства надто бурхливе і непросте, але, на жаль, не для всіх благополучне й щасливе. Є чимало людей, яким потрібні допомога, співчуття, підтримка, зрештою, надія. Усе це тим, кому нині найскладніше, дарують працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Щиро тішуся, що спільно з ними маю змогу долучитися до цієї справи. Вважаю, що лишатись осторонь просто неможливо, якщо маєш у грудях не камінь і хоч чимось можеш допомогти.
Сподіваюсь, що співпраця з центром триватиме й надалі. А ще хочу щиро побажати колективу РЦ СССДМ миру, щастя, міцного здоров’я і натхнення. Хай нелегка ваша праця увінчається вдячністю, а добро, зроблене вами, повертається сторицею.


Тетяна Олександрівна РАДЧУК, мама-вихователь­ка дитячого будинку сімейного типу:
- Мій дитячий будинок сімейного типу існує вже десять років. Згадуючи, як усе починалось, зауважу, що саме тоді, на старті, переживала особливі труднощі. Діти були різні, з різними характерами, їх потрібно було згуртувати, навчити жити разом, як у сім’ї. І тут на допомогу прийшли працівники центру соціальних служб на чолі з Тетяною Федорівною – відповідальні, сумлінні, доброзичливі, справжні професіонали. Вони провели з дітьми чимало бесід, тренінгів та ігор, працювали й з вчителями, і результат не забарився.
Коли кращим було фінансування, оплатили лікування діток у стоматолога. Допомагали готувати дітей до вступу у навчальні заклади. Загалом в активі фахівців РЦ СССДМ чимало хороших справ, за які вони заслуговують на глибоку вдячність.


Тетяна Олександрівна САХНЮК, директор Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва:
- Наша бібліотека плідно співпрацює з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже багато років. І співробітництву цьому ми дуже раді. На базі книгозбірні не раз проводились просвітницькі семінари, різноманітні зустрічі та інші заходи для підопічних центру. Приймали ми і не одну зміну літнього дитячого табору з денним перебуванням «Романтик», заснованого директором РЦ СССДМ Тетяною Федорівною Павловою. До роботи з дітками в ньому щоразу залюбки долучались і бібліотекарі. А скільки позитиву отримали ми від залишених нам на згадку юними «романтиками» малюнків і концертів наприкінці табірних змін!
Хочеться побажати, щоб 20-річний ювілей цент­ру був далеко не останнім, щоб у душах його працівників ніколи не міліло джерело доброти та чуйності, щоб і надалі їх постійними супутниками у роботі були мудрість і високий професіоналізм, душевні щирість і щедрість, успіхи і злети.

Підготувала Олена СНІЖНА.

Comments are now closed for this entry