Його твори захоплюють від першого слова до останньої крапки. Причому аудиторію, яку, усім відомо, нині зацікавити справжньою книгою, а не електронними гаджетами чи ТБ, не так вже й легко, - дітей і підлітків. Хоча, впевнена, із задоволенням їх читають і дорослі. Адже кому з нас не хочеться хоч на мить повернутися у прекрасний світ дитинства, коли усе довкола сприймаєш з відкритим серцем, щиріше і гостріше, ніж з роками, а, можливо, й знайти підказку, чому твоє чадо у певній ситуації діє саме таким чином? А завдяки його книгам це реально.
Нашому земляку, письменнику Сергію Володимировичу Гридіну, відомий секрет проникнення у людські душі - його герої звичайні і незвичайні водночас, вони сучасні, вони переживають ті ж емоції, що й читачі, вони не надумані і не заяложено ідеальні. Крім того, літератор вміло володіє словом і майстерно вибудовує сюжети про те, що хвилює кожного з нас. Звідси і визнан­ня у читачів та в літературних колах. Хоча там знають його не тільки як автора, а й як хорошого організатора, директора літфесту «Дивокрай».


Сергій Володимирович залюбки погоджується на прохання про зустрічі з юними читачами і знаходить для цього час. Двадцять першого жовтня цього року письменник завітав до Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, де його, аби поспілкуватися, з нетерпінням очікували учні шостих і сьомих класів.
Діти з інтересом слухали розповідь письменника про історію написання його творів, про життєвий і творчий шлях. Школярі задавали Сергію Володимировичу запитання і ділилися враженнями від раніше прочитаних його книг.
Під час зустрічі автор презентував не тільки вже широко відому свою трилогію, що складється з книг «Федько - прибулець з інтернету», «Федько у віртуальному місті» та «Федько у пошуках чупакабри», а й повість «Не такий». Крім того, юних читачів порадувала звістка, що незабаром вийде з друку нова книга Сергія Володимировича, а ще над однією він наразі працює. Письменник залишив учням пам’ятні автографи.
«Читаймо, бо ми того варті» - таким є основне гасло автора при проведенні подібних зустрічей з представниками підростаючого покоління. Але, на мою думку, стосуються ці слова й нас, дорослих. Отож, читаймо, бо хороша, жива книга - завжди краще. Вона спонукає думати, збагачує духовно, хвилює серце і вчить жити по совісті.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry