Чотирнадцятого жовтня біля пам’ятного знака загиб­лим українським воїнам в урочищі Гутвин, що на Костопільщині, зібралася велика кількість людей, аби в черговий раз відзначити свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, 72-у річницю створення УПА, а відтепер - ще й День захисника Вітчизни. Також тут відбувся обласний фестиваль «Повстанські ночі» за участю творчих колективів області, зокрема й нашого — народного аматорського фольк­лорного ансамблю «Здов­бицькі молодички». Виступити на сцені фестивалю нам вдалося завдяки допомозі добродіїв, які постійно сприяють популяризації фольклору, а саме — Здов­бицького сільського голови Ю. А. Боярчука, ПП В. Я. Малахова, водія Ю. С. Левчика, ПП Л. Я. Кінаха та одного з кандидатів у народні депутати по 154-му виборчому округу.


Свято розпочалося урочистою ходою його учасників навколо пам’ятного знака під звучання твору Г. Труха та С. Чарнецького «Ой у полі червона калина». Опісля ведучі запросили на сцену священиків різних конфесій для відправи літії за упокій вояків УПА, всіх, хто поліг за волю і незалежність України, православну віру, а також загиблих на Сході нашої держави українських бійців.
Вітаючи присутніх, представники влади, інші промовці закликали всіх любити свою Батьківщину, як матір: у мирі та спокої, у стражданні й недолі. Саме такою має бути любов до рідної землі.
Повстанські пісні, що лунали зі сцени, повернули глядачів у минуле, розповіли про подвиги українських патріотів, страждання матерів і дітей у ті страшні часи. І ми, нинішнє покоління, відчуваємо біль за рідну неньку Україну, не лише згадуючи минуле, а й будучи свідками трагічних подій сьогодення. Гинуть наші мужні вояки, повертаються додому з покаліченими тілами й душами... Скільки ще тобі, Україно, доведеться страждати? Скільки ще часу тобі, рідна земле, вготовано терпіти зневажання від ворогів?
На думку спадають слова: «Господи Боже, Ісусе Христе, Спасителю наш! Врозуми народ український, а особливо тих, хто при владі стоїть, про нашу державу, військо, помісну Православну Церкву та весь народ доб­ре дбати. Силою Хреста Твого зміцни державу і воїнство наше та захисти від підступів ворожих... Молить бо Тебе Церква Твоя молитвами всіх святих землі Української, а особливо Пресвятої Богородиці і Вседіви Марії, Яка з древніх часів покривала і захищала своїм святим омофором країну нашу...»
І хочеться вірити в слова священної молитви, що Пресвята Богородиця та Господь наш Ісус Христос додадуть нам сили, енергії, розуму, щоб ми всі вистояли в цей нелегкий час і здобули дійсно Незалежну Державу.
Слава Україні!
Раїса ТЕБЕНЬКО,
художній керівник колективу «Здовбицькі молодички», заслужений працівник культури України.

Comments are now closed for this entry