Воякам, які відстоюють цілісність нашої держави, перебуваючи у найбільш неспокійних її точках, потрібні не лише зброя та обмундирування. Не менш важливою для них є можливість задовольнити елементарні людські потреби та відчути хоч якийсь комфорт. Тим паче, що на носі - початок холодної пори року, коли чашка гарячого чаю здатна і зігріти, і підняти настрій.
Тому подарунок, який працівники здолбунівського вагонного депо приготували для своїх земляків із батальйону «Горинь», точно стане гарною можливістю покращити побут вояків. Як розповів начальник ВП «Ремонтне вагонне депо Здолбунів» Йосип Гаврищак, ідею виготовити спеціальні пічки для обігріву вагонникам «підкинули» наші земляки-учасники АТО, які приїхали у відпустку. Чоловіки розповіли, що ті пічки, які використовують військові для обігріву та приготування їжі, дуже важкі. Тож коли солдатам, до прикладу, потрібно терміново передислокуватися, не завжди зручно транспортувати такі печі за собою.


- Ми порадилися і вирішили виготовити компактні та легкі пічки зі списаних резервуарів для стиснутого повітря, - розповів Йосип Гаврищак. - Наші спеціалісти швидко зробили необхідні розрахунки, виготовили креслення і взялися до роботи. Слюсарі, токарі, майстри та зварювальники дуже оперативно виготовили 7 пічок, кожна з яких важить менше 30 кг. Ці прилади зручні та компактні: вони сконструйовані так, щоб можна було і погрітися, і приготувати гарячі напої або ж швидко зварити обід. До кожної з пічок ми додали інструкцію, щоб хлопцям було простіше розібратися, як використовувати прилад у польових умовах.
Звісно, всі ми над усе прагнемо, щоб військові дії на Сході завершилися якнайшвидше. Але на всяк випадок спеціалісти-вагонники подбали й про можливість транспортування пічок у зимовий період, обладнавши їх спеціальним пристроєм. Днями солдати отримають цей подарунок від здолбунівчан. А Йосип Гаврищак запевняє, що такі міні-пічки можна виготовляти і з інших «підручних» матеріалів, наприклад, із використаних балонів для газу пропану. Голов­не, щоб життя хлопців у зоні АТО хоч трохи поліпшилося.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry