Під час завантаження насіннєвого матеріалу
в бункер сівалки на полях ТзОВ «Колос-Інвест».

Бабине літо тішить нас погожими днями. Особливо ж радіють аграрії. Завершуючи збір цьогорічного врожаю, вони намагаються якнайшвидше провести сівбу озимих культур під урожай 2015 року. Це для них нині основне зав­дання.
Аби дізнатися, як справляються з ним хлібороби, вирушаємо разом з начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Л. П. Дмитруком у ПСП «Україна» та ПСП «Колос».
Дорогою Леонід Петрович із захопленням розповідає про те, що порівняно з минулим роком в районі значно збільшилося виробництво валової продукції.
- Це відбулося завдяки суттєвому зростанню валового збору ранніх зернових та зернобобових культур, - зазначає чиновник. - Їх зібрано 36,5 тис. тонн, що на 15,8 тис. тонн більше від минулорічного намолоту. Середня врожайність складає 52,6 центнера з гектара проти 34 торік.

Триває сівба озимої пшениці в ПСП «Україна».


Нині, за словами Л. П. Дмитрука, в господарствах завершують збирання кукурудзи на зерно, якої очікують отримати по 90 ц з га. В цілому ж по району, за прогнозними розрахунками, сподіваються зібрати до 100 тис. тонн зернових! А такого врожаю за роки існування Здолбунівського району ще не було! Усе це - результат копіткої праці хліборобів, умілого господарювання і застосування новітніх технологій в агропромисловому виробництві.

Начальник управління агропромислового розвитку РДА Л. П. ДМИТРУК
і обліковець ТзОВ «Колос-Інвест» О. М. ТРОФИМЧУК
оцінюють якість гібридної кукурудзи.


Так за розмовами дісталися Здовбиці. На подвір’ї ПСП «Україна» зустріли керівника цього господарства та ПСП «Колос» В. С. Більчука. Цікавимося, чим живе нині агроформування.
- Закінчуємо посів озимої пшениці на 226 га по обох господарствах, - розповідає знаний в районі і за його межами аграрій. – Оскільки підприємства орієнтовані на ведення галузі тваринництва, головну увагу зосереджуємо на створенні кормової бази для годівлі худоби. Так, заготовили силосу кукурудзяного 14,5 тис. тонн - це півторарічний запас, понад 7 тис. тонн сінажу, сіна з люцерни, вдосталь соломи. Завершуємо також збирання зернової кукурудзи з 230 га. Маємо намір заготовити 350 тонн корнажу - високоякісного корму, який дасть змогу знач­но підвищити продуктивність худоби. Роботи тривають не лише на полях, а й на фермах. Проводимо ремонти тваринницьких приміщень, аби зимівля худоби в них була теп­лою і ситою.
Відвідавши зерносклад ПСП «Україна», де процес підготовки насіння до сівби контролює завідуючий складом С. І. Максимцев, вирушаємо на поля. Дорогою не оминаємо нагоди навідати механізаторів ТзОВ «Колос-Інвест» (директор С. М. Мичка), які потужними агрегатами Джон Дір ведуть сівбу озимої пшениці. Ці роботи проводяться відповідно до агротехнічних вимог і в оптимальні строки, про що нам повідав заступник директора ТзОВ В. А. Боярчук:
- Сіємо озиму пшеницю сорту Вінничанка, по 300 кг на гектар. Належним чином попередньо готуємо площі, тобто проводимо дискування, культивацію. Вносимо також по 100 кг агросуміші на гектар. Навесні плануємо підживлювати аміачною селітрою. Словом, сівба триває повним ходом.
Із задоволенням хвалиться Володимир Анатолійович і результатами збору врожаю цього року. Так, сої зібрали по 28 ц з га. Неочікувано хорошою врожайністю порадувала пшениця, якої зібрали майже по 60 центнерів на круг. По 80 ц з га отримали також кукурудзи на зерно.
Своєрідною «фішкою» господарства є гібридна кукурудза, яку тут за особливою технологією вирощують уже другий рік. Цей процес дуже трудомісткий, проте результат вартий того. Цьогоріч планують отримати цієї культури по 100 ц з га, а це - найвищий показник серед господарств, які її вирощують. Необхідно зазначити, що господарство повністю забезпечує себе власним високоякісним елітним насінням.
У тому, що гібридна кукурудза дійсно щедро вродила, ми переконалися на власні очі, побувавши на 130-гектарному полі, де вже приступили до її збирання. Обліковець О. М. Трофимчук детально розповів нам про особливості вирощування цієї культури, а також сої, обмолот якої вже закінчували на сусідньому полі кілька комбайнів під кермуванням досвідчених механізаторів.
Кінцевим пунктом нашого вояжу стало поле ПСП «Україна», де того дня завершували сівбу озимої пшениці сорту Скаген, під яку відведено 228 га. Як зазначила у розмові з нами головний агроном господарств Г. І. Лукашук, цей сорт добре зарекомендував себе цього року - отримано зерна по 60 ц з га. Не нижчої врожайності пшениці очікують і наступного року. А для цього, дотримуючись усіх правил агротехнології, якісно готують площі під сівбу, вносячи по 100 кг нітроамофоски на гектар. Навесні планують підживити посіви аміачною селітрою. Турбує головного агронома, як і усіх аграріїв, той факт, що ціни на пальне, міндобрива, засоби захисту рослин постійно зростають, а це вносить свої корективи в плани сільгоспвиробників. Однак вони з надією дивляться в майбутнє, сподіваючись, що їх праця не буде марною і увінчається багатим врожаєм у наступному році.
Загалом же перспективи на 2015 рік у ПСП «Колос» та ПСП «Україна» обнадійливі: планують розширити посівні площі на 200 га за рахунок земель власників паїв, збільшити поголів’я ВРХ, встановити новітнє обладнання для ефективного ведення молочного виробництва та ін.
Нині ж трудівники господарств району намагаються не зволікати з сівбою, бо добре знають: втратиш день-другий - не доотримаєш потім десятки, а може, й сотні тонн зерна. Ось так злагоджено трудяться хлібороби, а сама погода ніби дає їм шанс грутновно підготуватися до довгої зими.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry