Учасники мандрівки.

За сприяння учнівського профспілкового комітету вихованці ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» здійснили подорож за маршрутом Дубно-Кременець-Вишнівець.
Спочатку завітали до м. Дубно, де учасникам поїздки відкрив свої ворота старовинний замок князів Острозьких. Спустилися у підземелля, якими, за легендою, вештаються привиди. Дівчата мали змогу загадати бажання на Дівочій вежі. Підняло усім настрій і відвідування кімнати кривих дзеркал. А коли прогулювались містом, в око впав пам’ятник жабі. Від екскурсовода почули цікаву легенду про його походження та запам’ятали слова, викарбувані на ньому: «Хто в душі мене не має, того я не задушу».


Також наші мандрівники побували у Білокриницькому палаці, у будівлі якого зараз розташований Кременецький лісотехнічний коледж. Дізналися, що палац споруджено у англо-готичному стилі з елементами ренесансу і що інтер’єр від графського палацу мало зберігся. На території коледжу милувалися незвичайними рослинами.
Далі вирушили в Кременець. Місто знаходиться в оточенні Кременецьких гір. Колись Кременець був потужним освітнім та науковим центром Волині. Тому ми не могли не відвідати Кременецькі обласний гуманітарно-педагогічний інститут ім. Т. Шевченка й літературно-меморіальний музей, присвячений життю та творчості польського поета і драматурга Юліуша Словацького.
Учасники поїздки піднялись і на гору Бона висотою 400 метрів над рівнем моря, де розташований Кременецький замок, збудований у XIII ст. на місці давньоруського городища.
Наступним пунктом у ході мандрівники став Виш­нівецький палац - архітектурна пам’ятка ХVІІІ ст. загальнодержавного значення, колишня резиденція останнього представника князівського роду Вишневецьких - Михайла-Сервація, а після його смерті (1744 р.) - князів Мнішеків.
З безліччю позитивних вражень, втомлені, але дуже задоволені ми повернулися додому.
Наталія ПОЛІЩУК,
викладач ДНЗ “Здолбунівське ВПУЗТ”.

Comments are now closed for this entry