Світлого дня 25 вересня ц. р., коли православна церква відзначає Віддання свята Різдва Пресвятої Богородиці, на Гурбах відбулося освячення купола та накупольного хреста новозведеного храму Воскресіння Христового. Ця подія зібрала чималу кількість прихожан Гурбенського монастиря, небайдужу громадськість. Були на заході й представники влади, і меценати будівництва святині: очільники району та області, депутати різних рівнів та ін.
Чин освячення купола та накупольного хреста здійснив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, співслужили якому священики Здолбунівського благочиння.
У своєму напутньому слові владика пояснив, що Хрест - це символ перемоги добра над злом. Саме такі маленькі, на перший погляд, звершення допоможуть нам зробити єдину державу сильною. Намісник Свято-Воскресен­ського монастиря у Гурбах ієромонах Нифонт подякував всім, хто посприяв будівництву храму, та тим, хто був присутній там у цей важливий день. Отець Нифонт наголосив, що голов­ним стимулом будівництва святині стала віра. Адже ще на початку нинішнього року на цьому місці була рівнина, а сьогодні тут вже стоїть храм.
Наприкінці свята усі присутні мали змогу почастуватися смачним пловом та кулешем, які приготували жіноча чота Здолбунівської сотні самооборони й активісти з Острожчини.
Сергій КОНДРАЧУК.

На фото: урочистий момент.

Comments are now closed for this entry