Начальник Здолбунівського управління
з експлуатації газового господарства Л. В. Кошельник

 

Чи знаєте ви, що газифікація нашої області в свій час розпочалася із Здолбунова? Навіть жителі Рівного отримали “голубе” паливо пізніше. Сво-єю першістю завдячуємо колишньому цементно-шиферному комбінату.
З тих пір пройшло немало часу. Без газу багатьом нині навіть важко уявити своє життя. Про те, аби забезпечити стабільне постачання його споживачам, надійну експлуатацію газових мереж і споруд дбають працівники Здол- бунівського управ-ління з експлуата-
ції газового господарства на чолі з Л. В. Кошельником.
Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з ним, взяте кореспондентом “Нового життя” напередодні профе-сійного свята газовиків.

- Леоніде Володимировичу, очолювана Вами організація є чи не найбільшою серед подібних в нашій області.
- Так. Окрім Здолбунівського району, обслуговуємо споживачів Острозького і частину Рівненського районів (смт Квасилів та с. Загороща). Колектив у нас стабільний і налічує 187 чоловік. Третина з них - слюсарі з обслуговування газових мереж. Зауважу, що це висококва-ліфіковані фахівці, адже, перш ніж працювати самостійно, вони проходили підготовку у навчальному центрі ВАТ “Рівнегаз” та відповідне стажування.
Забезпечені необхідною для роботи технікою, яку щороку поповнюємо.
Офіс нашого управління знаходиться по вул. Щепкіна,15. Нове приміщення стало до ладу у 2002 році.

 

 

зліва направо електрогазозварник Віталій Осташевський та слюсар Сергій Федорук
проводять монтажні роботи з встановлення газових лічильників.

 

 

- Які нині справи з газифі-кацією нашого району?
- Здолбунівський район на 65% газифікований. Обслуговуємо 1198 км газопроводів і 28401 абонента природного газу, в тому числі 17213 абонентів по Здолбу-нівському району.
Незакінчено будівництво газових мереж в с. Ступно, Будераж, Мости. При наявності державного фінансування будуть прокладені газопроводи до цих сіл і подане "голубе" паливо.
В цілому ж у 40 населених пунктах, які обслуговує на-ше управління, в тому числі у 10 населених пунктах Здолбунівського району, населення користується зрідженим газом.
Крім робіт із обслуговування систем газопостачання, надаємо послуги з проектування і монтажу газових мереж. В управлінні створена будівельно-монтажна дільниця, працівники якої зараз займаються влаштуванням блочної топкової, введення в дію якої вирішить проблему з опаленням приміщення, в якому розміщені РДА, районна рада та інші районні служби.

 

зліва направо контролер Тетяна Грищенко та старший майстер Олег Карпюк.


- З теле- та радіопередач дізнаємось, що останнім часом почастішали випадки вибухів газу в оселях, на 
об’єктах соцкультпобуту. Що роблять працівники очолюваної вами служби для попередження надзвичайних ситуацій?

- У нас розроблені і чітко дотримуються графіки планово-технічного обстеження системи газопостачання жит-лових будинків і обладнання. Фахівці регулярно обходять закріплені ділянки газопроводів. До речі, щороку маємо до 5 випадків механічних пошкоджень газопроводів через самовільне виконання населенням земляних робіт. Під постійним контролем обслуговування усіх ГРП, маємо 93 станції катодного захисту, що допомагає знижувати корозію газопроводів.
Цілодобово працює ава-рійно - диспетчерська служба. Диспетчер регулярно слідкує за тиском газу у мережі. Він також керує роботою аварійної бригади, якщо виникає така необхідність. Зауважу, що у цій службі працюють лише ті люди, які мають стаж роботи у нашій сфері не менше 5 років та відповідну освіту.
- Останнім часом населення дедалі частіше звертається в управління за встановленням лічильників газу, багато людей облаштовують автономне газове опалення. Чи виникають у зв’язку з цим якісь проблеми?
- Ми прагнемо завжди йти назустріч людям. Встановлюємо прилади обліку газу на замовлення абонентів, будинкові лічильники. Роторні лічильники замінюємо на мембранні згідно з програмою оснащення житлового фонду Рівненської області.
Щодо автономного опалення, то проблема полягає у тому, що система газопостачання потребує реконструкції, оскільки вона не розрахована на встановлення котлів опалення у всіх квартирах багатоповерхових будинків. Тому питання про заміну газових колекторів лягає на плечі власників квартир. В цілому ж прагнемо робити все так, аби забезпечити стабільне газопостачання усього населення.  
- І на завершення кілька слів про сплату населенням за спожитий газ та ціну на нього.
- Ситуація із сплатою за спожитий газ непроста. Є боржники, до яких вживаємо відповідні заходи впливу.
Кожен абонент зобов’язаний оплачувати фактично отримані послуги з газопостачання.
Що стосується ціни на газ, то встановлення її проводить Національна комісія регулювання енергетики. Ми ж займаємося постачанням природного газу підприємствам та населенню, експлуатацією газових мереж і споруд, доставкою газу в балонах споживачам. А ще – проектуванням, монтажем та газифікацією.
Користуючись нагодою, хочу привітати всіх працівників і ветеранів нафтової, газової та нафтопереробної промисловості з професійним святом, побажати здоров’я, щастя, благополуччя.
Розмовляла 
Тамара ОКРУШКО.

Фото Євгена Шилана.

Comments are now closed for this entry