Хлопці, які лікуються після поранень, отриманих на Сході, повинні відновити не лише фізичне здоров’я, а й моральний дух. Саме так вирішили одинадцятикласниці Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, які підтримали ініціативу свого класного керівника та 11 вересня відвідали пацієнтів Рівненського військового госпіталю.
Десятеро дівчат всерйоз підготувалися до цієї зустрічі: купили фрукти, солодощі, виготовили листівки патріотичного змісту. І хоч напередодні школярки сприймали цей візит з певним хвилюванням, зустріч від самого початку була невимушеною та дуже корисною і для бійців, і для їх гостей, розповідає класний керівник 11-го класу Надія Ольшевська.


- Це була своєрідна психологічна розрядка для хлопців. Ми дуже легко спілкувалися з ними - на подвір’я, на зустріч з дівчатами, прийшли десять пацієнтів госпіталю, які почуваються вже більш-менш задовільно. Розмовляли ми про все, здебільшого про мирне життя. Та часом, побіжно, військові згадували про те, що їм довелося пережити. Відчувалось, що говорити про це їм болісно й важко. Вони майже усі молоді, є серед них вояки з Львівщини, Волині, найбільше - наших земляків. Зворушило до глибини душі, що хлопці просять привезти їм теплі речі, адже після того, як
підлікуються, усі вони прагнуть повернутися назад, на Схід, - зазначає педагог.
Пацієнти госпіталю приємно вразили школярок ще й чоловічою галантністю, подарувавши кожній дівчині квіти. Тож учениці та їх класний керівник планують обов’язково поїхати до госпіталю ще.
Пані Надія з гордістю каже, що її вихованці впевнено демонструють незламний патріотизм ще з часів Майдану, коли вони намагалися усіляко допомагати тим, хто відстоював позицію мільйонів. Нині вони також не сидять без діла: розфарбовують у патріотичні кольори мости та інші місцеві об’єкти, беруть участь у благодійних заходах та святах. А днями дівчата на знак вдячності передали власноруч вишиту картину з тризубом, листівки з патріотичними віршами й інші оригінальні вироби до Італії, у місто Тревізо, жителі якого зараз постійно допомагають українцям.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry