учасники ювілейного зібрання з нагоди 20-річчя утворення НРУ.

 

Минулої неділі в залі Здолбунівської музичної школи зібрались представники політичних партій нашого району, щоб урочисто відзначити 20-річчя утворення Народного Руху України за перебудову. Серед них були активісти територіальної районної організації Народного Союзу “Наша Україна”, районної організації Української народної партії, районної організації Конгресу українських націона-лістів.
Послухати перших ініціаторів Руху на ювілейне зі-брання прийшли і депутати районної ради, репресовані, їх діти та онуки, інтелігенція міста.


Після виконання гімну України слово взяв виконуючий обов’язки голови ра йонної державної адміністрації Ігор Бандюк, який дав високу оцінку НРУ, на той час масовій громадсько- політичній організації, що об’єднала національно-демократичні сили.
Потім виступила голова Рівненської обласної органі-зації Української народної партії, голова обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка Світлана Ніколіна. Вона згадала тих, хто стояв біля "колиски” НРУ, розповіла про славні сторінки діяльності рухівців Рівненщини, зупинилася на суспільно-політичній ситуації в Україні та вручила грамоти активним членам національно-демократичних сил.
На урочистому зібранні поділилися спогадами перші ініціатори Руху на Здолбунівщіні Галина Давидчук, Ольга Єфімчук, Раїса Мацюк, Ігор Солтис, Володимир Давидчук. Це їх слово пробивалося крізь товщу тоталітаризму життєдайним струмочком, що перетворився в потужну ріку Народного Руху за незалежність України, вони брали участь в екологічних мітингах та пікетуваннях Хмельницької атомної електростанції, відстоювали українську мову і культуру.
Відзначення 20-річчя утворення Народного Руху України пройшло без помпезності і шику. Просто зібралися на ювілей люди, яким не байдужа доля України, які єднались в національно-демократичні сили і боролись за незалежність України.
Родзинкою урочистого зібрання став виступ учасників художньої самодіяльності районного будинку культури, музичної школи, які подарували присутнім низку українських пісень.
Євген Шилан.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry