Згідно з діючим законодавством застрахована особа має право на виплату матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду по догляду за хворою дитиною до 14 років з першого дня та за період, протягом якого дитина, за виснов­ком лікаря, потребує догляду.
Це означає, що один з батьків, отримавши листок непрацездатності по догляду та матеріальне забезпечення втраченого заробітку за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, може присвятити свій час лікуванню власного чада, проконтролювати процес приймання ним ліків та оточити дитину турботою і увагою.
Власне, саме так і має бути! Однак, не завжди листок непрацездатності, виданий лікувальним закладом, засвідчує, що дитина вдома і знаходиться під пильною увагою батьків. Так, за результатами аналізу заяв-розрахунків страхувальників та перевірок працівниками Здолбунівської міжрайонної дирекції РОВ ФССзТВП дошкільних дитячих закладів м. Здолбунова, встановлено випадок, коли мама надала до бухгалтерії свого підприємства для оплати листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною, а в той час малятко відвідувало садочок, чому є документальне підтвердження.


Чи то лікар випадково призначив неправильне лікування і батьки вилікували дитину достроково, чи мама прийняла рішення, що у садочку їй буде краще, і вихователь більше сприятиме її одужанню. Якими б не були мотиви такого вчинку, але він може мати дуже серйозні наслідки для всіх дорослих його учасників.
Наразі працівниками Фонду проводиться розслідування виявлених випадків та встановлення винних осіб. За його результатами буде прийняте рішення про притягнення до відповідальності та щодо стягнення з винних неправомірно використаних коштів Фонду. Матеріали будуть передані до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського впливу.
Тож чи варто вирішувати власні проблеми, прикриваючись здоров’ям своїх дітей?
Здолбунівська міжрайонна виконавча дирекція РОВ
Фонду соціального  страхування з тимчасової втрати працездатності.

Comments are now closed for this entry