Психологи стверджують, що зміна напрямку трудової діяльності завжди йде на користь будь-якій особистості, сприяє її професійному росту, дає поштовх для досягнення поставленої мети, надихає на нові звершення. Щось подібне в трудовій біографії було і у Віктора Вікторовича Кукурика. Успішно закінчивши навчання на факультеті експлуатації меліоративних систем Українського інституту водного господарства, він порівняно з іншими випускниками вузу досить швидко знайшов себе, визначивсь на олімпі технічного прогресу, прислужився обраній справі і людям. І добре усвідомив, що під лежачий камінь вода не тече, що потрібно невпинно працювати, вивчати і експерементувати, уважно придивлятися до діяльності конкурентів, щоб потім, бува, не набити гуль.
Саме підприємництво і дало поштовх до цікавої роботи. А вирішальну роль, зрештою, тут відіграв людський фактор та одержимість творчого чоловіка, який не розгубився у вирі ідей і прогнозів. Розпочав підприємницьку діяльність Віктор Вікторович ще до створення фірми “Потік”, яка заявила про себе у 1991 році.
Напередодні Дня підприємця я зустрівся з директором приватного впроваджувального підприємства “Потік”. Він познайомив із специфікою трудової діяльності, розповів про колектив, про співпрацю з партнерами.
- У нас працює 4 чоловіки, які є хорошими фахівцями, - говорить Віктор Кукурик, - більше того, вони не бояться вирішувати найскладніші питання, що виникають в процесі роботи. До своїх обов’язків кожен ставиться добросовісно. З часу, як заснувалося підприємство, а це вже 18 років, кожен вивчив ділянку роботи колег і може в будь-який момент замінити один одного. Коли потрібно, працюємо без вихідних, свят, адже найголовніше – не підвести замовника. Але разом із тим у нас немає плинності кадрів.
Стабільна робота фірми вимагає й правильного ведення документації, і тут в “Потоці” все на висоті. Заслуга в цьому бухгалтера Олени Миколаївни Євчук. Вона – висококласний спеціаліст, людина дивовижної працездатності, за що їй дуже вдячні колеги.
Гордістю колективу є також розробник програм та електронних пристроїв Олександр Добродзій, який працює у фірми з часу її заснування. Завдяки йому було прийнято чимало правильних технічних рішень.
Одне слово, підібралися ділові люди, а тому підприємство не полишає позицій лідера із впровадження нових технологій та якісних параметрів роботи.
Діяльність, якою займається ПВП “Потік”, – перспективна. І тут укотре Віктор Кукурик не помилився. На його переконання, успішний бізнес – це, насамперед, знання та інтуїція. Крім цього, дуже важливо володіти інформацією про ринок, на якому працюєш. Нині у бізнесі, як і в по-літиці, одна людина – нічого не варта. У радянський час можна було піднятися “вгору” за рахунок підтримки номенклатури. Сьогодні – інший вимір, який залежить від кінцевого результату.
ПВП “Потік” чимало встигло зробити. Про це красномовно засвідчують незаперечні факти. Наприклад, у 90-х роках вперше у Рівненській області ним виконані роботи з програмного забезпечення для складання попереджень на поїзд на станціях Здолбунів та Ковель, комплекс програм телеобробки для інформаційного відділу та начальника Рівненського відділку залізниці, телеобробки технічної контори станції Ковель, програма обліку вагонів на станції Рівне, програмне забезпечення для збору статистики по радіоактивному забрудненню для Рівненської санепідемстанції.
Стали плідними для “Потоку” і 2000-і роки. Були спроектовані і впроваджені: система цифрового фотографування рухомого складу на станції Здолбунів (до речі, вперше в Україні); промислові контролери управління технологічними процесами; терморегулятори та теплолічильники; телеграфна апаратура для інформаційно-обчислювального центру Львівської залізниці; комплекс програмно-апаратного забезпечення для визначення ККД газових котлів; системи відеоспостереження на базі персональних комп’ютерів, зокрема, на переході біля ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Здолбунова, на переїзді станції Рівне і т. д.
Як бачимо, підприємство здійснює великий обсяг робіт, підтримує партнерські зв’язки з ДП “Львівська залізниця”, ЗАТ “Агроресурс”, АТЗТ “Лада Полісся”, ВАТ “Здолбунівський завод нестандартного обладнання”, ТОВ “Селищанський гранітний кар’єр”, ВАТ “Облагротехсервіс”, МП “Квант” та ін., вчасно сплачує податки, не має заборгованості із заробітної плати.
Навіть стан кризової ситуації не може зламати творчий дух директора ПВП “Потік” Віктора Кукурика та його однодумців. Підприємство діє, шукає невикористані резерви. А головне, що не зраджує своєму іміджу.
Євген Шилан.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry