Двадцятого червня працівники Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту побували в одному з найпрекрасніших міст України - старовинному Львові, місті Лева, як його ще називають.
Столиця Галичини - це немовби музей під відкритим небом: вузенькі вулички, величні храми створюють відчуття застиглого часу. Львів - захована перлина Європи, яку поволі відкриває для себе світ. Багато цікавого й несподіваного для себе відкрили там і здолбунівчани.
Знайомство з містом ми розпочали з храму Святого Юра - греко-католицького Архикатедрального собору XVIII ст. Для львів’ян це не просто храм, а велика святиня, яка на українській землі стала мостом єднання визначних надбань двох гілок християнської культури та духовності: візантійського Сходу і латинського Заходу. Туристів вразили інтер’єр собору, багатство й різноманіття іконопису.
Наступна наша зупинка - музей «Личаківський цвинтар». Це один з найвеличніших і найпомпезніших європейських некрополів, заснований ще у 1786 році. Тут від перших років його заснування ховали найвідоміших і найбагатших осіб, діячів культури, мистецтва, науки, адміністративну еліту міста. Ми побували біля місць вічного спочинку Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Соломії Крушельницької, Володимира Івасюка та багатьох інших видатних людей України.


Завітали й до Музею пивоваріння, де ознайомилися з історією виготовлення хмільного напою у Львові. В експозиції музею представлені макети й справжні знаряддя праці броварників минулого й сьогодення, колекції пивних бочок і пляшок, зразки реклами. Ми переглянули відеофільм про Львівську пивоварню, відвідали дегустаційний зал.
Завершили ми свій екскурсійний тур пішою прогулянкою центром міста. Були у захваті від різьблених статуй, монументальних левів і численних сакральних споруд.
Додому повернулися з бажанням побувати у Львові знову. Адже кожен, хто хоча б раз відвідав це місто, повертається туди знову і знову, тому що забути його неможливо.
Оксана БАЮН,
заступник директора
з навчально-виховної роботи
Здолбунівського ВПУ ЗТ.
На фото: учасники мандрівки.

Comments are now closed for this entry