Ці слова відомого вірша по праву можна вважати лейтмотивом заходу з нагоди відзначення 530-річчя від дня заснування  Глинська - одного з найстаріших населених пунктів нашого району. Зберігаючи  давні і славні традиції села, глиняни крокують в ногу з часом, торуючи собі шлях до кращого майбутнього.

У кожної людини є місце на землі, до якого вона прив’язана серцем і душею, родинним корінням, незабутніми спогадами. Це місце, де кожен з нас народився, ми називаємо малою батьківщиною. І якими б далекими не були наші життєві стежки, кожен, для кого поклик рідної землі не пусті слова, завжди при нагоді поспішає до своїх витоків.
Саме ці почуття зібрали минулої неділі кілька поколінь мешканців Глинська та вихідців з нього, що проживають в інших місцях, на відзначення знаменної для села дати – 530-річчя з часу його заснування.


До цього свята глиняни готувалися заздалегідь, запланувавши цікаву і різноманітну програму. Однак життя внесло свої корективи. Через трагічні події на сході держави, внаслідок яких загинули 49 українських військових, і оголошення в Україні 15 червня днем жалоби розважальні заходи було скасовано.
Цього дня у храмах Глинська його жителі молилися за мир в Україні, просили у Всевишнього благословення для свого села і кожної родини. Разом з сельчанами участь у богослужінні взяли керівники району – голова РДА Олександр Бухало, його заступник Валентина Бондарчук, голова районної ради Василь Тимощук, депутат обласної ради Олександр Андріюк, Глинський сільський голова Петро Ольховець, місцеві депутати та керівники сільських установ.


Далі біля сільської ради відбулася офіційна частина урочистості. Після виконання Державного Гімну України сельчан привітав керівник територіальної громади Петро Ольховець. Також він подякував родинам жителів села, чиї сини сьогодні захищають кордони нашої держави на її сході, словами шани і скорботи згадав Героїв Небесної Сотні, усіх, хто став жертвами неоголошеної війни з боку Російської Федерації.
Учасники зібрання вшанували Хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час бойових дій українських військовослужбовців, а також односельчан, які віддали свої життя у боротьбі за волю і незалежність України.
Для покладання квітів до могили вояків УПА, могили невідомих солдатів, обеліска загиблим в роки Великої Вітчизняної війни односельцям, до пам’ят­ника Т. Г. Шевченку були делеговані кращі представники сільської громади.


Відзначення 530-річчя с. Глинськ його мешканцям запам’ятається назав­жди, оскільки цього дня було відкрито пам’ятний знак, встановлений біля приміщення сільської ради. Право відкрити його було надано дітям, які, приймаючи естафету від поперед­ніх поколінь глинян, будуватимуть нову Україну, з європейськими цінностями і стандартами, де пануватимуть закони справедливості, добра і демократії.
Екскурс до часів заснування села, а також сторінками його історії на різних етапах розвитку для учасників заходу провела вчитель історії Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. А. О. Мислінчук.
До глибини душі зворушила присутніх пісня “Молитва за Україну” у виконанні дівочого вокального ансамблю “Намисто” Глинського СБК.
У ході свята було згадано імена багатьох уродженців села, які досягли
високих життєвих і професійних вершин, примножуючи цим славу і велич рідного краю. А дехто з них не оминув нагоди в цей день прибути до Глинська. Світлого прийдешнього, розквіту селу, миру і злагоди землякам бажали його вихідці А. І. Литвинчук, проректор РДГУ, А. С. Музичук, поет, публіцист, кіносценарист, заслужений журналіст України, В. М. Пилипчук, екс-віце-пре­зидент Генерального комітету парламентської асамблеї ОБСЄ, народний депутат України двох скликань, професор, академік Академії економічних наук України, кавалер ордена “За заслуги” ІІ-ІІІ ст.,
М. П. Свердлюк, заслужений працівник культури України та ін.
Не обійшовся ювілей і без подарунків. Так, велику ікону Святого Миколая Чудотворця вручили місцевій громаді керівники району Олександр Бухало та Василь Тимощук. А сучасний телевізор від депутата обласної ради Олександра Андріюка отримали колектив та вихованці ДНЗ “Сонечко”.
На завершення заходу його учасники виконали духовний гімн України “Боже, великий, єдиний”. А священики місцевих церков здійснили чин освячення пам’ятного знака та поминальне богослужіння за загиблими односельцями.
Людмила ВАСЮК.

На фото: фрагменти урочистості.

Comments are now closed for this entry