Жителів Здовбиці не задовольняє робота місцевих енергетиків

Рекордно дощовий травень цього року завдав чимало клопотів та незручностей нашим землякам. Довелося вносити корективи і в проведення випускних вечорів, які якраз співпали з безперервною зливою.
Проте найбільше «дісталося» у ці дні жителям села Здовбиця, яким довелося використати чи не весь запас свічок. На деяких вулицях постачання електроенергії припинилося ще 31 червня, а відновити його енергетики зуміли лише вранці, 1 червня.
- Що ж це таке? Як у дев’яності роки… - обурюється здовбичанка Марія Омельченко. – Я працюю продавцем у магазині, якраз зміна, людей потрібно обслуговувати, а ми майже у темряві. Важко, очі болять, холодильники не працюють.


Продавці розповідають, що у місцевій крамниці після проблем з електропостачанням зіпсувався холодильник, вийшла з ладу електронна вага. Дехто зі здовбичан також підраховує збитки, адже після тривалого проведення ремонтних робіт, які супроводжувалися ввімкненнями і
вимкненнями електроенергії, у людей зіпсувалися електроприлади. Довелося викинути й деякі продукти з холодильників. Але найбільше не поталанило місцевим випуск­никам, які майже до півночі святкували свій останній вечір шкільного життя у кафе зі свічками та без музики.
Те, що жителі села постійно скаржаться на відключення електроенергії під час грозових дощів, підтвердили нам і у Здовбицькій сільській раді. Тому ми звернулися за коментарем до начальника Здолбунівського району електричних мереж Олександра Ващука.
- Аварійні відключення під час негоди у останні вихідні були пов’язані із форс-мажорними обставинами через складні погодні умови, що й призвело до аварійного вимкнення електроенергії, - повідомив Олександр Вікторович. - Наші співробітники працювали у Здовбиці, намагаючись оперативно ліквідувати неполадки і в суботу, і в неділю. Тому все, що від нас залежало, ми робили.
Відсутність можливості якнайшвидше ліквідувати поломки Олександр Ващук пояснює тими ж таки погодними умовами. Простіше кажучи, енергетики не могли працювати під час зливи з міркувань безпеки. Вже відремонтовано трансформаторну підстанцію на вулиці Шосовій, працівники виконують ремонтні роботи покрівлі місцевої школи. У Здолбунівському РЕМ запевняють, що зараз усе перебуває під кон­тролем спеціалістів, і навіть за умови серйозної негоди вони намагатимуться оперативно боротися з неполадками.
Тим часом ПАТ «Рівне­обленерго» закликає не наближатись до обірваних під час негоди проводів ліній електропередач і застерігати від цього дітей, не робити спроб самотужки відновити електроживлення осель і при виявленні обірваних проводів негайно повідомляти диспетчера району електричних мереж. У «Рівнеобленерго» запевняють, що зроблять усе необхідне для відновлення живлення осель у максимально стислі терміни.
Проте здовбичани переконані, що в обслуговуванні електромереж, як засвідчили останні події, далеко не все так добре, як у цьому запевняють. Цього тижня сільські активісти склали лист-скаргу до ПАТ «Рівнеобленерго» та активно збирають підписи. Побачимо, чи зреагують «в області» на проблему одного села…
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry