Ці слова Олеся Гончара стали епіграфом до унікальної книги «Одвічний спадок. Почаївське подвір’я Св. Успіння в Здолбунові - відтворення храму Св. апостолів Петра і Павла», яка минулого місяця вийшла друком у «Бібліотеці журналу «Острога». Авторами видання є Наталія Павловська, Ганна Янковська та Олег Тищенко.
У приміщенні храму Св. ап. Петра і Павла УПЦ КП першого червня відбулася презентація названої книги. Присутні на непересічній для нашого міста події були автори - вчитель української мови Наталія Павловська і краєзнавець Олег Тищенко, а також меценати храму та спонсори видання, хор священиків «Анафора» («святі дари» - частина просфори, освячена під час літургії, символізує тіло Христове), численна громада православних вірян і мешканців Здолбунова.


До присутніх звернувся благочинний Здолбунівського району УПЦ КП о. Павло (Джура). Він нагадав учасникам заходу історію відродження храму Св. ап. Петра і Павла на старому намоленому місці. Особливо піднесеними були піснеспіви «Анафори», що чергувалися з виступами присутніх.
Про створення презентованого «Одвічного спадку» розповіли й автори книги.
Настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла о. Віталій (Петрюк) слова особливої подяки адресував старожилам Здолбунова, котрі надали цінну інформацію для книги, а передусім -
Є. Шапран (Бублей), М. Решетюк, подружжю Ковальчуків, колишнім прислужникам церкви В. Галаку, В. Зубачу, В. Остапчуку, а також нині покійним
Л. Савицькому і О. Демчуку. Подякував о. Віталій також старожилу і члену церковної громади П. Кирилюку, доньці
О. Продана, який впродовж багатьох років керував церковним хором, й багатьом іншим. На жаль, не всі з нині живих свідків історії зруйнованого у 1963 році храму змогли прийти на презентацію, але, впевнений, душею і серцем вони були з присутніми там вірянами і священиками.
Також під час свята слово було надане спонсору видання книги Володимиру Фурманчуку і меценату будівництва храму Йосипу Гаврищаку. Привітав громаду голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук. Завершальним на заході був виступ старости Петро-Павлівського храму Петра Микитюка. Його критичні зауваження щодо книги стосувалися недостатнього висвітлення на сторінках видання нелегких буднів сучасного спорудження церкви, яке завдяки неймовірним зусиллям та великій праці усе ж таки триває.
Що ж, мабуть, триватиме й подальше дослідження історії сучасного красивого здолбунівського храму Св. ап. Петра і Павла. Тим паче, що у планах його настоятеля та церковної громади створення музейної кімнати зруйнованого і відродженого храмів. Головне - берегти, цінувати і примножувати собори душ своїх, чому повинна сприяти книга «Одвічний спадок».
Ю. МЕЛЬНИК.

Comments are now closed for this entry