продемонстрували учні шкіл району на традиційних щорічних змаганнях санітарних постів, організованих спільно районною організацією Товариства Червоного Хреста України та відділом освіти РДА. Цього разу захід відбувся 25 квітня на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 за участю 17 команд із міських, селищного та сільських загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 - володар І місця.

Команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 - володар І місця.

 

Програма змагань включала вісім етапів, якими були: стройова підготовка (І); перевірка роботи і оснащення санітарного поста, рапорт про шефську допомогу (ІІ); надання першої медичної допомоги при травмах, нещасних випадках та транспортування хворих і потерпілих (ІІІ); догляд за хворими вдома (ІV); особиста і громадська гігієна, інфекційні захворювання і заходи їх попередження (V); лікарські рослини та їх застосування (VІ); історія Червоного Хреста України (VІІ); огляд-конкурс санітарної преси (VІІІ). Оцінювали відповіді та вміння учасників (за 5-бальною системою) члени суддівської комісії у складі методиста відділу освіти рай­держ­адміністрації Є. Б. Гри­циної (головний суддя), патронажної медсестри районної організації ТЧХУ М. Р. Юрчук (секретар змагань), голови Здолбунівської РО Товариства Червоного Хреста України М. М. Бєлікової, фармацевта, завідуючого аптекою В. В. Степанчука, медсестер ТЧХУ О. М. Бухало, В. Є. Царенюк, Н. Ф. Радчук та вчителя фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Р. М. Довгомелі.

 

Готуючись відповідати.

Готуючись відповідати.


Перед початком змагань відбулося урочисте шикування команд. З вітальним словом до присутніх звернулись Марія Михайлівна Бєлікова та Єва Борисівна Грицина. А далі, після здачі командами рапортів, розпочалась власне боротьба за перемогу. І хоч учасники з хвилюванням тягнули білети із завданнями та запитаннями, із більшістю з них вони справилися на відмінно. Члени суддівської комісії відзначали, що їх приємно вразила й підготовка школярів до цьогорічного огляду-конкурсу санітарної преси.

 

На VI етапі - команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

На VI етапі - команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.


У підсумку було визначено переможців кожного етапу змагань і загальнокомандної першості. Кращими на етапах стали: команда Здов­бицької ЗОШ І-ІІІ ст., Анастасія Денисюк (Уїздецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Ірина Романюк (Миротинська ЗОШ І-ІІ ст.), Ольга Селецька (Глинська ЗОШ І-ІІІ ст.), Марія Капітула (ЗОШ І-ІІІ ст. № 5), Олександра Сайгафарова (ЗОШ І-ІІІ ст. № 3), Діана Пасічник (ЗОШ І-ІІІ ст. № 5) та команда Мізоцького НВК.

 

Переможець І етапу - команда Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Переможець І етапу - команда Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст.


Беззаперечним лідером змагань і володарем першого місця, набравши найбільше балів на різних етапах, стала команда ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6. Друге місце посіли одразу дві команди - ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Третє місце вибороли теж дві команди - Білашівського НВК і Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Усім переможцям було вручено грамоти Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України та відділу освіти райдержадміністрації, а також подарунки, які надали спонсори: приватні підприємці Ігор Григорович Новак, Людмила Михайлівна Маланчук і Тетяна Іванівна Ящук. Для усіх дітей-учасників змагань було організовано гаряче харчування (директор ТОВ «Нектар» Антоніна Ростиславівна Цехместрук). Отримали подарунки й шкільні медпрацівники, які підготували найкращі команди.
- Знання з предмета «Медико-санітарна підготовка», як і навики догляду за хворими, необхідні кожному, це підтверджує саме життя. Не менш важливо, щоб юне покоління зростало здатним співчувати ближньому, людяним і милосердним. Сьогоднішні змагання засвідчили, що спільні зусилля, докладені задля цього червонохрестівцями, медпрацівниками і педагогами шкіл, дають хороші результати. Адже і рівень знань учасників змагань у порівнянні з попередніми роками змінився на краще, і шефська робота школярів з людьми, які потребують допомоги, як засвідчили щоденники санітарних постів, активізувалась. Тож хочу сказати школярам та їх наставникам одне: так тримати! - підсумувала захід голова РО Товариства Червоного Хреста України М. М. Бєлікова.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry