Під такою назвою у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту відбулась виставка пасхальних композицій та ікебан. Адже наближається Великдень, символом якого в усі часи залишається писанка: знак нового життя, воскресіння Бога і відродження природи. Традиційне українське писанкарство - давнє і водночас вічно молоде мистецтво, яке вражає художньою довершеністю, багатством сюжетних композицій, неповторністю кольорової гами.
Виставки пасхальних композицій з метою сприяння розвитку і відродженню писанкарства, задля виявлення і підтримки талановитої молоді, залучення юних до вивчення звичаїв та духов­ної спадщини українського народу проводимо у нашому закладі щороку. Остання ж порадувала розмаїттям та майстерним виконанням представлених робіт. Були тут і вишиті рушники та серветки на великодню тематику, і вироби з бісеру, і листівки. Та, звичайно, фаворитом залишилась писанка - з дерева, з гіпсу і навіть в’язана.


Журі у складі директора училища Р. І. Шевчука, його заступників Т. П. Нагорної та О. В. Баюн, голови РУС В. Кореня важко було визначити найкращі вироби. Та все ж перемогу було присуджено роботам учнів групи № 10 (кл. кер. Н. А. Поліщук, майстер в/н М. В. Сокол), ІІ місце розділили вихованці груп
№ 2 (кл. кер. М. М. Баюн, майстер в/н А. М. Кропачев) та № 16 (кл. кер. О. В. Трало, майстер в/н В. Л. Дзюба), а володарями ІІІ місця стали учні груп № 6 (кл. кер. Т. О. Бришко, майстер в/н Р. М. Мельничук) та № 18 (кл. кер. В. Р. Якубчик, майстер в/н
С. І. Швець).
Усі роботи виставкової експозиції вражали вишуканістю і неповторністю, та лише найоригінальніші з них будуть представлені на обласному конкурсі писанкарства у Рівному.
Оксана БАЮН,
заступник директора
з НВР Здолбунівського ВПУ
залізничного транспорту.

 

На фото: фрагмент виставки в училищі.

Comments are now closed for this entry