У пошуках цікавих, неординарних людей, які вносять яскраві моменти у нашу буденність, ми часто не помічаємо, що такі особистості живуть поряд з нами, але через вроджену скромність чи нерішучість не виставляють на показ свій талант, здібності. До когорти тих, хто по-особливому сприймає дійсність і в оригінальній формі виражає своє ставлення до неї, належить і здолбунівчанин Віктор Голуб – художник-карикатурист, член Національної спілки журналістів України, член Асоціації карикатуристів України, учасник численних конкурсів, виставок карикатур у різних країнах світу, призер і дипломант понад 15 всеукраїнських і міжнародних конкурсів.
1 квітня, у День сміху, в фойє районного будинку культури відбулося відкриття виставки карикатур нашого земляка. Влаштувати її автора надихнула підтримка його шанувальників, які вважають несправедливим те, що з творчістю Віктора Голуба, якого знають в інших країнах світу, здолбунівчани мало знайомі.


Теми робіт, представлених в експозиції, різнопланові, злободенні, глобальні. Чільне місце відведене політичній темі, зокрема останнім подіям в Україні. Щирий, відвертий сміх, а іноді і важке зітхання – це ті прояви внутрішніх почуттів, які викликають у відвідувачів виставки роботи автора. Бо проблеми, яких він торкається, не залишають байдужим нікого.
- Завжди обираю тему близьку і зрозумілу, яка мене хвилює, - ділиться секретами створення своїх карикатур Віктор Степанович. – Потім обмірковую сюжет, підбираю художні засоби, які б допомогли найповніше її розкрити. Іноді думаю над цим днями і ночами. Зазвичай хороші ідеї приходять несподівано. Далі переходжу до практичного втілення свого задуму. Малювання карикатури може зайняти від кількох годин до кількох днів.
Як уже було відзначено, Віктор Голуб - постійний учасник різних конкурсів. Ось і нещодавно він надіслав свої роботи до Києва та Херсона, де проходили конкурси на тему Майдану та українського вибору. Як і завжди, творчість нашого земляка високо оцінило журі, відібравши ряд його карикатур для виставок. Але найбільшим своїм досягненням Віктор Степанович вважає перемогу в конкурсі у Москві, де він минулого року здобув гран-прі.
Тож, якщо вас зацікавила творчість нашого земляка, завітайте на виставку його робіт до районного будинку культури. Популяризації творчості карикатуриста, як і раніше, сприятиме і газета “Нове життя”, вміщуючи його роботи на шпальтах районки.
Людмила ВАСЮК.

На фото: під час відкриття виставки.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry