Його творчість можна вивчати все життя, адже Тарас Шевченко – одна з найвищих вершин духу людського, один із найвидатніших мислителів світу, українська совість, правдолюб і, водночас, звичайна людина. Людина з чистою і вразливою душею, яка прагнула щастя…
Тарас Шевченко кохав і був коханим, мав свій ідеал жінки. Інтимний світ поета – цілий океан, розлитий словом у його баладах, ліричних віршах, ліро-епічних поемах та виведений пензлем на полотнах.


Мало кому в коханні так не щастило, як Тарасові Шевченку. Маючи унікальні таланти, гострий розум, товариську вдачу, привабливу зовнішність, він, здавалося б, був приречений на успіх у жінок. Натура творча і вразлива, Кобзар часто закохувався. І в нього закохувалися. Та особисте життя великого українця так і не склалося. Не судилося Тарасові Шевченку продовжити свій родовід у наступних поколіннях...
У читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Сердечні пристрасті Кобзаря», приурочений до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Розповіді ведучих заходу - бібліотекарів відділу обслуговування С. Жив’юк та Є. Самолюк перепліталися з виступами учнів 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 (М. Капітула, А. Войтко, Д. Пасічник, Л. Майстренко, Т. Марковська, класний керівник Т. Лець). Цікаво було слухати декламування Н. Остапчук, члена літстудії РЦТДЮ «Зорецвіт», власного вірша «Наш Шевченко».
В ході вечора прозвучали пісні «Зоре моя вечірняя», «Закувала зозуленька», «Сонце заходить», «Чого мені тяжко», «Тече вода в синє море», «Ой діброво, темний гаю».
Присутні також ознайомилися з віртуальною
виставкою «Геніальний
сучасник і далекоглядний пророк» та з книжково-ілюстративною виставкою «Безсмертне вічне слово», присвяченими Кобзареві.
Лариса МЕЛЬНИЧУК,
завідуюча бібліотекою
Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. № 5.

Comments are now closed for this entry