й інші важливі для життєдіяльності міста питання розглянули
на 34-й сесії міської ради, яка відбулася 19 березня

 

Порядок денний пленарного засідання налічував понад сорок питань, більшість з яких місцеві обранці детально обговорили на засіданнях постійних комісій та під час депутатського дня. Висловлені ними зауваження і пропозиції було враховано при підготовці проектів відповідних рішень.
Питання “Про стан та перспективи використання землі на території м. Здолбунова” було ключовим у переліку, запропонованому депутатам для розгляду. Доповідаючи з нього, сек­ретар міськради В. В. Капітула зазначила, що з метою раціонального використання юридичними та фізичними особами землі несільськогосподарського призначення, забезпечення надходження плати за користування нею впродовж 2009-2013 років були переглянуті та поновлені договори на оренду земельних ділянок, проводилась перевірка надання дозволів на їх відведення для здійснення підприємницької діяльності.


Посилено контроль за надход­женням орендної плати за землю. Так, у 2009 році надійшло 723 тис. грн., у 2010 р. – 582,6 тис. грн., в 2011 р. – 918,1 тис. грн., у 2012 р. – 736,7 тис. грн., у 2013 р. - 849,8 тис. грн.
Збільшились надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення згідно з рішеннями міської ради про їх відчуження. У 2009 році було продано 22 земельних ділянки на суму 3899,680 тис. грн., у 2010 р. - 10 (354,351 тис. грн.), у 2011 р. - 6 земельних ділянок (693,233 тис. грн.), у 2012 р. - 6 (112,840 тис. грн.), у 2013 р. - 5 (470,250 тис. грн.). Дві земельних ділянки продано вже у 2014 році на суму 64,180 тис. грн., з яких одну - з аукціону.
У 2013 році по 4 земельних ділянках було заплановано проведення аукціонів, однак вони не відбулися у зв’язку зі змінами в земельному законодавстві та відсутністю коштів в місцевому бюджеті. Проведення аукціонів передбачено в 2014 році.
Міська рада здійснювала роботу щодо надання дозволів на приватизацію та викуп земельних ділянок. Підготовлено нову нормативно-грошову оцінку земель міста, виготовлено цифрову карту для їх інвентаризації.
Прийнятим з цього питання рішенням передбачено до 1.05.2014 р. завершити переукладання договорів оренди земельних ділянок відповідно до нової нормативно-грошової оцінки земель міста; вилучити земельні ділянки, які використовуються
мешканцями міста не за цільовим призначенням, та суб’єктами господарювання - без відповідних правовстановлюючих документів; завершити виготовлення документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки об’єктів комунальної власності міської ради. Крім того, буде посилено контроль за сплатою орендної плати та укладанням договорів купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
Цьогоріч планується завершити виготовлення генерального плану забудови м. Здолбунів, топографо-геодезичної зйомки земельної ділянки ринку сільгосппродукції по вул. 8 Березня; експертних грошових оцінок земельних ділянок, на які отримано право власності, для постановки їх на баланс міської ради.
Міський голова І. О. Ольшевський, звертаючись до присутніх, наголосив, що у сфері земельних відносин на території Здолбунова має бути сформована чітка політика, яка передбачатиме вмотивований підхід щодо використання земельних ділянок під певні проекти, а головне – справедливість стосовно кожного, хто звертається за отриманням землі.
Керуюча справами міської ради
С. О. Вознюк, інформуючи з питання про хід виконання рішення міської ради «Про стан та завдання щодо організації роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Здолбунові», зазначила, що міська рада сприяє функціонуванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яких у Здолбунові є 22. Так, у 2012 році для них було виділено 331 тис. грн., торік – 307 тис. грн., а у 2014 р. планується виділити 575 тис. грн. За словами міського голови І. О. Ольшевського, фінансова підтримка ОСББ є для жителів міста переконливим аргументом щодо перспективності таких об’єднань, зацікавленості у їх розвитку з боку міської влади.
Про хід виконання рішення “Про стан та завдання щодо подальшого удосконалення роботи з охорони нав­колишнього природного середовища в м. Здолбунові» присутніх інформувала завідуюча комунальним відділом по благоустрою міста І. Г. Сирота. За її словами, на виконання вказаного рішення міською радою проведено комплекс робіт з будівництва зливової каналізації по вулицях 8 Березня та Зеленій. Здійснено капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Стефановича та розпочато реконструкцію мережі зливової каналізації по вулицях Стефановича - Віли І. У 2014 році планується завершити ці роботи.
За кошти міського природоохоронного фонду торік проводилась чистка зливової каналізації по вулицях 2 Лютого, Парковій, Міцкевича, Приходька, Наливайка, Попова,
частково Шевченка та Новій. Для будівництва каналізаційної мережі мікро­району Осада розроблено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу. В 2014 році передбачено розпочати будівництво каналізаційно-насосної станції та прокласти частину мереж.
Міська рада організовує місячники та декади благоустрою із залученням усіх підприємств, установ,
організацій, партійних осередків, загальноосвітніх шкіл та ПЛЗТ.
Для зменшення загазованості центральної частини міста по вулицях Шкільній та Приходька в 2012 році змінено маршрут громадського транспорту. У 2013 році затверджено Програму озеленення міста Здолбунів на 2013-2015 роки.
На виконання рішення протягом 2012 року проведено заміну всіх ламп розжарювання в міських скверах на енергозберігаючі, а в 2013 році замінено понад 120 ртутних ламп на енергозберігаючі та світлодіодні.
Завдяки внесеним до Правил благоустрою міста змінам вдалося домогтися від підприємців обов’язкового укладання угод зі спеціалізованим підприємством на вивіз твердих побутових відходів.
У виступі в. о. заступника міського голови О. П. Якубчика, який інформував депутатів про хід виконання рішення міської ради «Про стан та завдання щодо розвитку автобусного сполучення у м. Здолбунові», зокрема йшлося про те, що міською радою виготовлений проект на капітальний ремонт вул. Шкільної з транспортною розв’язкою біля будинку побуту, ці роботи включено в програму будівництва на 2014 рік. Також виготовлено проект на ремонт пішохідних доріжок по вул. 8 Березня, на якій торік влаштовано пішохідний перехід. По вул. Зеленій організовано обмеження швидкісного режиму руху транспорту, а також функціонування зупинки. Крім того, виготовлені проекти на капітальні ремонти вуличного освітлення та пішохідної доріжки по цій же вулиці.
У 2013 році здійснювався поточний ремонт доріг міста, на що використано 464 тис. грн., та їх капітальний ремонт на суму 1120 тис. грн.; нанесено розмітку типу “пішохідний перехід” та осьову розмітку доріг на суму 50,5 тис. грн.; встановлено 38 дорожніх знаків на суму 13,3 тис. грн.
Депутати зняли з контролю рішення міської ради, що стосувалися роботи ОСББ та здійснення екологічних заходів, а рішення щодо розвитку автобусного сполучення, враховуючи невиконання ряду його пунктів, залишили на контролі. Його заплановано повторно розглянути у червні 2015 року. Крім того, місцеві обранці затвердили виконання бюджету за 2013 рік, внесли зміни до місцевих програм, доповнення до плану підготовки регуляторних актів на 2014 рік, затвердили проекти регуляторних актів, зокрема Положення про Порядок надання в оренду земельних ділянок із земель міської ради, та ін. На сесії також було прийнято рішення присвоїти площі перед будинком культури ПАТ “Волинь-Цемент” у м. Здолбунові назву “Площа Героїв Майдану”.
У ході сесії депутати висловили пропозиції щодо встановлення в Здолбунові пам’ятного знака Героям Небесної сотні, заснування на їх честь алеї в міському гідропарку, організації роботи з надання допомоги Збройним силам України, з яких будуть підготовлені відповідні протокольні доручення.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry