Відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка у Здовбиці вилилось у всенародне свято. 9 березня жителі села з квітами, церковною атрибутикою урочистою ходою вирушили від Свято-Михайлівської церкви до пам’ятника великому Кобзарю. Там, вишикувавшись, їх зустрічала почесна варта членів молодіжної організації “Пласт” з прапорами України.
Після покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку про відкриття свята оголосила ведуча Н. М. Новачук. Пролунав гімн України. Священник о. Віктор відслужив молебень.


З вітальними словами до присутніх звернулися Здов­бицький сільський голова Ю. А. Боярчук, жителі села І. А. Косік, Б. М. Літвінчук. Звучало тут і безсмертне слово Кобзаря у виконанні здовбичан різних поколінь, і тих, хто народився в 30-ті роки минулого столітя, і дошкільнят. Зокрема Шевченкові поезії читали К. П. Бутинська, Є. Д. Скульська, Н. Є. Далабожак, Л. А. Власюк, Н. М. Новачук, С. П. Юшко, А. С. Мельник, Віта Аврамчук, Юлія Кравчук.
А далі здовбичани пішли в сільський будинок куль­тури, де мали змогу озна­йомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Шевченкове слово, яка в тобі сила, яке ти могутнє, величне, красиве!», яку оформила завідуюча бібліотекою М. М. Кравчук, виставкою творчих робіт талановитих односельців «Шевченко навіки в серцях здовбичан», де були представлені роботи В. Бондара, С. Король, О. Конурного, Є. Скульської, П. Федорук, М. Приходько та ін. Незабутні враження у всіх залишило і літературно-мистецьке свято «Слово Кобзареве вічне, як вічна матінка земля».
Ведучі К. Конончук, Т. Блажко, Н. Новачук читали геніальні рядки Кобзаря, пісні на його слова виконували народні аматорські колективи «Самоцвіт» (кер. О. Трофімчук), «Здовбицькі молодички» (кер. Р. Тебенько), дитячий хор (кер. Н. Сірик), тріо в складі Н. Сірик, А. Димчук, Л. Жванської, Ю. Тимощук з дитячим ансамблем, ансамбль вчителів, вокалістка О. Савчук.
Свої поезії, присвячені Т. Шевченку, твори Кобзаря читали Х. Трофімюк, І. Нестерчук, Н. Далабожак, а І. Овдійчук та О. Боярчук декламували вірші під супровід бандури.
Закінчилося свято. Але воно назавжди залишиться в серцях здовбичан, які зібралися того дня, аби віддати шану Шевченку як генію, борцю, пророку. Бо ж вогонь Кобзаря осяває душу, слово Тараса несе у собі вічне джерело Духу. Тож будьмо вірні його заповіту, щоб кожна людина, незалежно від національності, зустрівшись із словом Кобзаря, зраділа і возродилась в людяності, в діянні миру і добра.
Марія КРАВЧУК,
завідуюча публічною бібліотекою с. Здовбиця.
Фото Костянтина ОРЛЮКА.

Comments are now closed for this entry