В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу - Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос - українську мову. Для кожного з нас ім’я Шевченка є святим.
Заходи з відзначення 200-ї річниці від дня народження поета пройшли у Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту. Розпочав їх конкурс малюнків «Стежками художніх образів поета», в якому брали участь усі навчальні групи. Ліцеїсти підготували малюнки як за творами Шевченка, так і присвячені історичним моментам, пов’язаним з життям та діяльністю поета. Кращі, на думку журі, роботи взяли участь в обласному етапі конкурсу. Це були «Заповіт» Петра Дмитришина (гр. № 5), «Портрет Шевченка» Ігоря Чабана (гр. № 13), «Шевченкова хата» Василя Мельника (гр. № 3) та «Гайдамаки» Олександра Семенчука (гр. № 18).


Класні керівники та майстри виробничого навчання провели виховні години та позакласні заходи «Великий син великого народу». А учні групи № 2 разом з бібліотекарем ліцею І. Л. Трачук перегорнули сторінки літературного альманаху «Волинськими стежками Тараса Шевченка».
Уже традиційним для нашого закладу став конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській», який цьогоріч відбувся 6 березня. У конкурсі взяли участь восьмеро учнів: Йосип Сухляк та Володимир Єфімець (гр.
№ 2), Сергій Чекан та Андрій Дзюрбас (гр. № 3), Юлія Швець (гр. № 7), Андрій Рибчук (гр. № 5), Наталія Коваль (гр. № 1) та Дмитро Мартиновський (гр. № 18). За рішенням журі, переможцем стала Наталія Коваль, яка під музичний супровід Дмитра Мартиновського читала вірш «Зоре моя вечірняя…». Ці учні представлять ліцей на обласному етапі конкурсу.
За участю ліцеїстів та викладачів було знято відеоролик «Ми тебе не забули, Тарасе!», який демонстрували на інформаційних моніторах ПЛЗТ.
Подібні заходи дуже потрібні для сьогоднішньої молоді. Потрібні для того, аби на оновленій землі, над ланами, широкими полями, вільними містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, не припиняла линути вічно жива в народі слава великого Кобзаря. У ці дні наш національний обов’язок - вдумливо вчитатися в його Посланіє, з яким пророк звертався до усіх українців - і мертвих, і живих, і ненароджених, закликаючи пам’ятати, що “Нема на світі України, Немає другого Дніпра” і благав Господа:
А всім нам вкупі на землі
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли!
Оксана БАЮН,
заступник директора з НВР
Здолбунівського ПЛЗТ.

Comments are now closed for this entry