Мала Мощаниця… Старовинне українське село, в якому живуть щирі, добрі, працьовиті люди. Здавна воно славилося своїми народними промислами: гончарством, килимарством, ткацтвом, в’язанням і, звичайно, вишивкою - цим древнім і вічно молодим мистецтвом. Довгими зимовими вечорами жінки і дівчата з любов’ю вишивали сорочки, рушники, скатертини, серветки, виражаючи в них місцеву самобутність, вкладаючи в улюблену справу душу. І незмінною розрадою та втіхою для селянок під час рукоділля була українська пісня, бо вона - серце нашого народу, його душа, його крила.


При публічно-шкільній бібліотеці с. Мала Мощаниця вже понад тридцять років діє клуб за інтересами “Рушничок”. Члени клубу - люди різні за віком та професіями, але їх поєднує спільне захоплення - вишивка і в’язання, тож разом цікаво і з користю проводять свій вільний час.
Секретами рукоділля охоче діляться ветерани-вишивальниці Лідія Гнатівна Харченко, Галина Миколаївна Кушнірук, Лідія Степанівна Козійчук, Галина Олексіївна Волох, Світлана Володимирівна Панащук, Віра Василівна Лукашук. Активними учасницями клубу є й молоді вишивальниці Галина Намчук, Ольга Філонюк, Ніна Харченко, Ірина Капітула та інші.
Ось і нещодавно відбулося засідання клубу, присвячене 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка. На честь ювілею великого Кобзаря учасниці клубу виконали ряд пісень на його слова - “Садок вишневий коло хати”, “Думи мої, думи мої”, “Тече вода з-під явора” та інші, а також народні пісні “Їхав козак за Дунай”, “Несе Галя воду”, “На вулиці скрипка грає” та інші.
Ветерани клубу “Рушничок” - активні учасниці хору Свято-Михайлівської церкви. До речі, кожен, хто побував у храмі, міг оцінити красу ікон, які своїми вмілими руками вишила Л. С. Козійчук. Нещодавно вона закінчила роботу над іконою “Ісус Христос в терновому вінку”, а згодом завершить ікону “Світле Христове Воскресіння”. Майстриня з великим бажанням і натхненням працює над цими вишивками, і в цьому їй допомагають глибока віра в Бога, його благодатна сила.
Нашу церкву прикрашають багато чудових рушників, які вишили Н. О. Пилипчук,
Г. М. Кушнірук, Г. О. Волох та інші.
Об’єднані щирим бажанням співати і вишивати, учасниці клубу “Рушничок” прагнуть відроджувати давно забуті українські звичаї та обряди, дарувати своїм мистецтвом радість односельчанам.
Надія ІГНАТЬЄВА,
завідуюча ПШБ с. Мала Мощаниця.
На фото: під час засідання клубу “Рушничок”.

Comments are now closed for this entry