Лінійним відділом ст. Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці з 26 лютого по 30 квітня 2014 року проводиться оперативно-профілактичне відпрацювання під умовною назвою «Первоцвіт».
З метою виявлення перевезення та торгівлі несанкціонованими рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин правохоронцями в ході “Первоцвіту” відпрацьовуються вокзал та привокзальна площа станції Здолбунів, пасажирські поїзди у всіх напрямках.


Усім відомо, що масовий збір первоцвітів - підсніжників, конвалій, крокусів - завдає довкіллю непоправних втрат. Тож основним завданням оперативно-профілактичного відпрацювання є запобігання несанкціонованій торгівлі цими рідкісними рослинами.
Згідно зі ст. 90 КУпАП порушення вимог щодо охорони видів рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого; на посадових осіб - від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого. Крім того, згідно зі ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу карається накладенням штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіска­цією об’єктів рослинного світу.
У випадках, коли торгівля рослинами відбувається за межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності за ст. 160 КУпАП, тобто “Торгівля з рук у невстановлених місцях”, що тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією предметів торгівлі.
Керівництво ЛВ на станції Здолбунів закликає громадян не порушувати Закон.
ЛВ на станції Здолбунів.

Comments are now closed for this entry