Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

 

А нинішня весна буде особливою, бо відзначатиметься 200-річчя з дня народження поета. До цієї знаменної дати в Івачківській ЗОШ І-ІІ ст. проводиться низка заходів. У школі вже відбулись виставка малюнків до творів Кобзаря, конкурс читців під керівництвом вчителя української мови і літератури Марії Дацишиної. Організували ми й загальношкільне свято «Вклонімося Великому Сину!».


Кабінет української мови і літератури того дня був прикрашений вишитими рушниками. У ньому зібралися учні, вчителі і всі працівники навчального закладу, одягнені у вишиванки. Метою заходу було вшанувати видатного поета, поглибити знання про його першу книгу - «Кобзар».
Учасники дійства з уст учнів Ю. Мельник та Я. Потапчук дізналися, де і коли було видано цю збірку, скільки творів входило до неї та багато іншої інформації. А ще до свята оформили виставку «Кобзар - Євангеліє українців», де були представлені «Кобзарі» різних років видання - і сучасні книги, і випущені у 1949, 1951, 1953 роках, віднайдені учнями в домашніх бібліотеках.
З анотацією про «Кобзарі» виступила бібліотекар школи Сніжана Олексюк. Апогеєм заходу стало колективне читання уривка з першого твору «Кобзаря» «Причинна» - «Реве та стогне Дніпр широкий».
Марина ТАРКОВСЬКА-ТХОР,
педагог-організатор
Івачківської ЗОШ І-ІІ ст.

Comments are now closed for this entry