25 років тому Радянські війська було виведено з Афганістану - закінчилась війна, що забрала життя і понівечила долі багатьох наших співвітчизників. До цієї пам’ятної річниці у бібліотеці Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту для учнів груп № 6 та № 3 викладач Л. Й. Гигар і бібліотекар ліцею І. Л. Трачук спільно з працівниками районної бібліотеки для дітей та юнацтва О. М. Вальчук і Н. В. Шевчук провели вечір пам’яті “Афганістан: український рахунок”.


До заходу була підготовлена експозиція “Афганістан: війна в об’єктиві”. Ліцеїстам розповіли про події і непрості уроки Афганської війни, дізналися вони й про учнів ПТНЗ, їх ровесників, які служили в Афганістані. Також учасники вечора слухали вірші та “афганські” пісні, переглянули відеофільми “Ніхто не забутий” та “Болить Афган в моїй душі”. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто поліг на чужій землі і кому не судилося повернутися до рідних домівок.
Організовуючи захід ми прагнули виховати в учнів шанобливе ставлення до воїнів-інтернаціоналістів - тих, хто прийняв бойове хрещення в Афганістані, і донести до юних сердець основну думку: війна - це не лише бої, героїзм і подвиг, це ще й важкі страждання, нелюдські випробування і нестерпний та невиліковний біль.
Інна ТРАЧУК,
бібліотекар Здолбунівського ПЛЗТ.

Comments are now closed for this entry