Аналізуючи дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів, можна впевнено стверджувати, що причини їх скоєння напряму залежать від культури поведінки на дорогах як самих цих громадян, так і водіїв.
Перш, ніж вийти на проїжджу частину, пішохід повинен переконатися у відсутності небезпеки для себе та інших учасників дорожнього руху. Не можна раптово виходити чи вибігати на дорогу, в тому числі і на пішохідний перехід.


Лише з початку року на Рівненщині за участю пішоходів сталося 19 дорожньо-транспортних пригод, у яких 15 осіб травмовано та 5 осіб загинуло. Тому задля профілактики скоєння ДТП за участю пішоходів працівниками ВДАІ Здолбунівського РВ УМВС розпочато проведення цільових профілактичних заходів під умовною назвою «Пішохід».
Метою цих заходів є виявлення та документування фактів порушення Правил дорожнього руху пішоходами та водіями транспортних засобів в частині ненадання переваги у русі пішоходам.
Часто-густо, ризикуючи власним та чужим життям, знахабнілі водії сідають за кермо напідпитку і через неможливість тверезо оцінити ситуацію скоюють наїзди на пішоходів.
Тож, шановні пішоходи, будьте надзвичайно обережними та уважними, сумлінно дотримуйтесь Правил дорожнього руху. Якщо ж бачите, що по дорозі мчить авто, краще зупиніться та пропустіть його. Адже ці кілька секунд можуть коштувати вам найдорогоціннішого - життя.
Сергій КЛИМЕЦЬ,
начальник ВДАІ
Здолбунівського РВ УМВС.

Comments are now closed for this entry