Кожна дитина, наче тендітна квіточка джерелиці й сонця, потребує любові, уваги і поваги до себе, розуміння і підтримки дорослих, позитиву і радості, спілкування. Бо лише маючи довіру до навколишньо-го світу, відчуваючи, що комусь потрібна, вона поступово барвистими пелюстками роз-криває свої таланти, проявляючи кращі свої риси, повертає отримане тепло тим, кого стрічає на життєвім шляху.


А якщо цю довіру підірвано? Підірвано труднощами через проблеми зі здоров‘ям, негідними діями дорослих, які так і не зрозуміли, що вони малечі найближчі і найдорожчі, бід-ністю, самотністю, чиєюсь жорстокістю. Як повернути дітям віру в доброту? Мабуть, саме пошук відповіді на це питання свого часу став поштовхом до ініціювання директором районного центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Тетяною Федорівною Павловою створення табору денного перебування “Романтик”. Ідею підтримав колектив центру, і ось уже 12 років, досі залишаючись єдиним таким в Україні, “Романтик” щоліта скликає дітей із сімей соціально незахищених категорій на чергову зміну.
Для дітей “Романтик” - це подорожі, ігри, навчання, смачне харчування, подарунки, спілкування, нові друзі, це справжнє джерело добра і радості. Відвідування табору колосально результативне. Адже є діти, яким саме “Романтик” допоміг подолати проблеми із мовленням, дисципліною, навчив дружити, не комплексувати. Хтось тут уперше взяв до рук пензель чи голку з нитками, вивчив вірш, пісню чи танок, власноруч щось виготовив, побував у поході чи разом з друзями зустрів схід сонця. Когось навчили правилам гігієни, ввічливості. Зігріті любов‘ю і добротою дорослих, які були поруч, діти згодом роз-кривалися як талановиті особистості.
Серед колишніх вихованців табору є вже дорослі люди, які створили свої сім‘ї. Є студенти. Є чимало братиків та сестричок і випадків, коли старші приводили молодших. Є ті, хто повернувся у “Романтик” волонтерами, аби працювати із молодшими товаришами. Але немає жодного, у чиєму серці перебування в таборі і знайдені там друзі не залишили добрий слід.
Цьогоріч юних “романтиків” було 20. Думаю, вражень, отриманих під час табірної зміни, і хороших спогадів їм вистачить надовго. Адже діти знайомились із світом тварин у Рівненському зоопарку, катались на каруселях, проїхались дитячою залізницею, побували в історичному Дермані, відвідали Острозьку академію. Під керівництвом Н. М. Романюк та О. І. Сачеви знайомились із декоративно-прикладним та музичним мистецтвом. Від Н. С. Білоус, начальника одного з відділів РЦЗ, дізнавались про професії, а від працівника РБДЮ Л. І. Цупко про цікаві книги. Завзято змагались за перемогу у шашковому тур-нірі, організованому за сприяння керівника ФОРК “Тонус” 
О. О. Панасюка. Щодня раділи смачним сюрпризам. А під кінець таборування гуртом готували концертну програму для гостей, яких запросили на свято закриття зміни - мам, бабусь і дідусів, друзів “Романтика”, представників місцевої влади.
Саме свято було одночасно і радісним, і сумним, бо розставатись дітям не хотілося. Свої концертні номери - пісні, вірші, гуморески, інсценівку, музичні ігри, як і щиру вдячність, діти адресували усім, хто подарував їм чудові два тижні у “Романтику-2009”. Присутніх привітала директор РЦ СССДМ Т. Ф. Павлова. Вона ж вручила Подяки центру ке-рівнику творчої майстерні О. І. Сачеві, начальнику сектора молоді та спорту РДА М. В. Гарбовському, волонтеру О. В. Садовець, начальнику вагонного депо, депутату районної ради Й. В. Гаврищаку, колективу районної бібліотеки для дітей та юнацтва. Перший заступник голови РДА І. В. Бандюк дякував колективу РЦ СССДМ за зроблене для дітей. 
Квіти та оплески “романтики” дарували тим, хто працював з ними щодня - Т. Ф. Павловій, А. В. Маковій, О. В. Орещенко, Л. І. Уштик, О. А. Александровій, К. О. Тищенко, Т. А. Рудницькій, Р. Г. Болотнюк. Зворушливими словами дякували їм батьки дітей і самі вихованці, висловлюючи надію на нову зустріч.
Були під час свята і інші приємні моменти - нагородження переможців шашкового турніру, вручення подарунків, пісня і солодощі від Михайла Брунського, фотографування на згадку, смачний обід для дітей. Зміну закрито, але розпочинається підготовка до “Романтика 2010”. Долучитись до цієї доброї справи можуть усі небайдужі до дитячих доль люди.  
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.
На фото: учасники 
12-ї табірної зміни.


Раїса Григорівна Болотнюк:
- У “Романтику” в різні роки відпочивали троє моїх дітей - Володя, Таня і Світлана. Їм тут дуже подобалось. Табір багато дав дітям в плані розвитку. Цьогоріч моя відпустка співпала з часом проведення зміни. Мені дуже хотілось допомогти організаторам, і я стала волонтером. Скажу, що в “Романтику” багато дітей отримали те, чого не мають вдома - безліч подарунків і сюр-призів, гарне дозвілля і харчування, тепло і увагу.


Марія Феодосіївна Андрощук:
- У таборі вже вдруге відпочивали двоє моїх онуків - Аня і Марк. У дітей непроста доля, бо ростуть без мами, але вони молодці. Аня - відмінниця, має талант до музики, займається бально-спортивними танцями. За нею тягнеться і Марк.
В “Романтику” їм подобається. Вони щоранку із задоволенням сюди біжать. Добре, що такий “Романтик” є.

Comments are now closed for this entry