І чужому научайтесь,
й свого не цурайтесь…
Т. Г. Шевченко

 

Нещодавно ми познайомились з молодою поетесою, надзвичайно творчою особистістю, людиною високих духовних прагнень, філологом за освітою та «вільним птахом» за покликанням. Йдеться про нашу землячку, жительку міста Здолбунів Ольгу Заїку, авторку багатьох поетичних збірок.
Владислава Шлімменг - саме під таким псевдонімом вийшла перша збірка її поезій «Соло нізвідки». Ольга пробує себе як у поезії, так і в прозі. І не без успіху. У 16 років вона написала новелу «Остання дійниця», з якою у 1997 році посіла перше місце на міжнародному літературному конкурсі ім. Марії Бек (Канада) «Що я знаю про Чорнобиль», присвяченому роковинам аварії на ЧАЕС. Твір надруковано у книзі «Чорний біль Чорнобиля» за редакцією Ігоря Дуди. Також О. Заїка нагороджена дипломом міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов» (2007), літературною премією ім. Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя» (2008).


Ольга - оптиміст, незважаючи на ІІ групу інвалідності, вона вражає і захоплює своєю мужністю, силою волі, любов’ю до життя.
Світле свято Різдва - це час привітань, подарунків та добрих справ. Саме у святкові дні, аби особисто її привітати, до поетеси завітали ми з учнями Кунинської школи. Нас радо зустріла господиня - Світлана Михайлівна разом зі своєю донькою та улюбленим котом Євгеном Петровичем, музою і натхненником поетки.
Особливо приємно було чути Ользі читання її власних поезій з дитячих уст. Різдвяні віншування, смачні солодощі, запашний гарячий чай з самовара створили теплу атмосферу, майже сімейний затишок і дали змогу ближче познайомитися з неординарною літераторкою рідного краю.
Кредо усієї творчої діяльності Ольги Заїки - «Поете! Будь собі суддею!» Вона закликає читача до вселюдських ідеалів: добра, справедливості, гуманізму, правди. Нам варто брати приклад з такої людини, вчитися цілеспрямовано досягати своєї мети, не втрачати надії і цінувати кожну хвилину життя, адже воно прекрасне…
Наталія КОСОБУЦЬКА,

заступник директора з навчально-виховної роботи Кунинської ЗОШ І-ІІ ст., учитель української літератури.
На фото: під час зустрічі.

Comments are now closed for this entry