Віфлеємський Вогонь Миру - міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.
Акцію започатковано 1988 року австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок - донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом - у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд (нім. Bertl Grnwald).
Вогонь з Віфлеєму у кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки так званою «скаутською естафетою» усією Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу у середині грудня Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України - Пласт.


Віфлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і надії мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм - мир, радість і братерство - прихильно сприйняті українською громадою і для багатьох з нас є органічною частиною святкування Різдва.

Вже за доброю традицією храми Здолбунівщини отримують Віфлеємський Вогонь від пластунів Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. (станиця Здолбунів). У неділю, 5 січня ц. р., 9 пластунів передали Вогонь до семи храмів УПЦ КП: Здолбунова, Здовбиці, Ільпіня, Богдашева, Квасилова. Також Благодатний Вогонь отримали храми католиків та греко­католиків міста Здолбунів та вперше Свято-Михайлівська церква УПЦ МП с. Здов­биця.
Дякуємо за теплий прийом отцям-настоятелям та парафіянам храмів.
Прес-служба Пласту.

Comments are now closed for this entry