І. В. Мосійчук, С. П. Домащук, П. В. Солончук, М. М. Курс, А. В. Рибак.

 

Щорічно 22 грудня, в день зимового сонце­стояння, в Україні відзначають День енергетика. Символічно, що свято співпадає з найкоротшим днем та найдовшою ніччю в році, коли праця енергетиків є найпомітнішою. Саме цих людей прийнято називати воїнами світла, адже від їх роботи значною мірою залежить комфорт у наших помешканнях.
Аби дізнатися про досягнення наших працівників сфери забезпечення електроенергією, їх проблеми, ми поспілкувалися з начальником Здолбунівського РЕМ О. В. ВАЩУКОМ.

 

- Олександре Вікторовичу, в якому стані сьогодні районні електромережі?
- Я би сказав, у задовільному. На сьогоднішній день споживачів, які не забезпечені електропостачанням, в Здолбунівському районі немає, хіба що відключені боржники, які вчасно не розраховувалися за електро­енергію.
- Чи зафіксовані в районі випадки крадіжок електроенергії і як ви боретеся з цим негативним явищем?
- Впродовж 2012-2013 років виявлено 176 випадків розкрадання електроенергії. Всі порушники Правил користування електричною енергією притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафних санкцій, тим же, хто не сплатив штрафу, - припинено електропостачання до їх осель.


- Як вплинули нещодавні несприятливі погодні умови на електрогосподарство?
- Складні погодні умови, що виникли з 26 листопада і продовжувалися до початку грудня, завдали енергетикам немало проблем, а це і поломані електроопори, і обірвані проводи ліній електропередач, і пошкодження електрообладнання трансформаторних підстанцій.
Але завдяки високому професіоналізму та почуттю відповідальності перед споживачами працівникам району електричних мереж вдалося відновити електропостачання населених пунктів у найкоротші терміни, а найголовніше - не допустити випадків електротравматизму серед населення.
- Однією з проблем є обрізка дерев. Розкажіть про це детальніше.
- Так, на сьогоднішній день однією із найбільших проблем, від якої страждають не тільки енергетики, але й споживачі, є недоглянуті сади, присадибні ділянки, сквери і просто дерева, які ростуть в охоронних зонах ліній електропередач. Часто такі дерева спричиняють обриви проводів під час сильних дощів, гроз та шквальних вітрів.
Обірваний провід ліній електропередач – це не тільки аварійне відключення або неякісна електроенергія, але і велика небезпека для життя людей, особливо дітей. Тому хочу звернутися до всіх мешканців району, керівників підприємств та установ з проханням своєчасно здійснювати нагляд за насад­женнями, ліквідовувати аварійні дерева, що загрожують падінням на лінії електропередач. З метою дотримання правил безпеки, для проведення обрізки гілля дерев, що загрожують обриву проводів, споживачу необхідно звернутися в РЕМ і погодити час та дату відключення.
- Як стоїть питання із забезпечення технікою?
- На даний час автопарк Здолбунівського РЕМ налічує 16 одиниць транспорту та 6 спецмеханізмів, в достатній кількості забезпечені пально-мастильними матеріалами. Зрозуміло, що хотілося б, поновити деяку техніку, замінити на більш сучасну, але це питання завтрашнього дня і я думаю що воно буде вирішуватися.
- Жителі сільських населених пунктів, зокрема с. Дермань Другий, скаржаться на те, що у них останнім часом вимикають світло, і навіть вночі. Чим це викликано?
- Так, дійсно були проблеми з електропостачанням населених пунктів Дермань Перший, Дермань Другий, Буща і прилеглих сіл. Перебої були викликані складними погодними умовами та ліквідацією їх наслідків, про що я вже говорив вище.
- 22 грудня - День енергетика. Когось із працівників хотіли б особливо відзначити?
- Відзначити хотілося б усіх, бо професія енергетика є особливою, вона вимагає професійних знань, навиків, а ще й неабиякого здоров’я, тому що наші працівники виконують роботу в різних умовах - і в мороз, і в спеку, і в сніг, і в дощ.
Але все-таки хочеться відзначити бригаду Мізоцької дільниці, яку очолює майстер Мосійчук Ігор Володимирович, та електромонтерів С. П. Домащука, П. В. Солончука, М. М. Хурс, В. Є. Рибака, А. В. Рибака. Не хочу залишати без уваги і працівників абонентського та юридичного відділів, які надають необхідну інформацію та якісно обслуговують побутових та юридичних споживачів.
Користуючись нагодою, хочу привітати наших енергетиків з професійним святом, побажати міцного здоров’я , Божого благословення Вам і Вашим родинам! Хай Вам щастить у Вашій нелегкій, але такій потрібній професії.
- Дякую за розмову.
Спілкувалася
Людмила ВАСЮК.

Коментарі

0 #5 Калина 25.12.2013, 11:59
Воно так і є.Але даючи інтерв"ю для районної газети, керівник має називати речі своїми іменами, якщо він дійсно керівник.
0 #4 kol 25.12.2013, 08:17
Або Ви поиляєтесь або начальник РЕМ не знае що внього робиться на підприемстві)
Хоча в мене е підозри що там є відділ по роботі з кліентами з юридичною формою власності і вони його називають юридичним відділом
0 #3 Калина 24.12.2013, 20:44
Вся справа в тім, що в РЕМі якраз немає юридичного відділу !!!
0 #2 kol 24.12.2013, 08:34
В будь-якій серйозній фірмі має бути юридичний відділ.
найкраще зателефонуйте в рем та спитайте чи є в них такий відділ
0 #1 Калина 23.12.2013, 22:27
З якого часу в РЕМі з"явився юридичний відділ ? Чи правильно начальника інформують підлеглі ?

Comments are now closed for this entry