П. Л. Ольховець у робочому кабінеті.

 

Керувати селом - нелегка праця, бо проблем у людей вистачає. Щоб там хто не казав, але це дуже відповідальна робота, яка не кожному під силу. І упоратися з нею можуть лише ініціативні, цілеспрямовані люди, які користуються авторитетом у односельчан. Таким керівником є Глинський сільський голова Петро Леонтійович Ольховець. Люди довірили колишньому військовому долю свого села, бо й сам він тісно з ним пов’язаний.

Відремонтований актовий зал у ДНЗ “Сонечко”.


І хоча він очолює сільську громаду перше скликання, проте вже зумів зробити для неї чимало корисних справ. І все це завдяки діловим якостям голови, його організаторським здібностям, співпраці й порозумінню з депутатським корпусом сільської ради, керівниками установ, що функціонують на її території, районною владою, підприємцями.
- На цій посаді не все так просто, - зізнається сільський голова. - Мало одного бажання щось зробити для людей, треба мати й можливості, господарський хист, бути юридично обізнаним, находити спільну мову з людьми.

Такий вигляд мають внутрішні туалети в Глинській ЗОШ І-ІІІ ст.


І дійсно, цими якостями очільник глинської громади володіє вповні, що й дозволяє йому успішно вирішувати проблеми села.
Однією з них, як і в більшості населених пунктів району, є стан доріг. Проте завдяки старанням сільського голови П. Л. Ольховця цьогоріч було проведено ямковий ремонт сільських вулиць, відсипка щебенем проблемних ділянок, зокрема по вул. Три Корчми та у напрямку П’ятигір, де найбільш інтенсивний рух транспорту. Відсипано 600 метрів дороги до сільського кладовища. Зроблено також 270 метрів білощебеневої дороги у с. Підцурків. І хоча це дороги, що перебувають у підпорядкуванні райавтодору, сільській владі доводиться вишукувати можливості та за свої кошти проводити ці роботи.
Відчувають турботу очільника сільської громади заклади освіти, культури, медицини. Тут створені належні умови, аби сельчани, зокрема молоде покоління, почувалися комфортно. Так, у ДНЗ “Сонечко”, де у двох групах виховується 49 малят, а третя організована для короткотривалого перебування 20-ти п’ятирічок, вихованці почуваються комфортно і затишно. А на другому поверсі дитсадка, який донедавна являв собою обшарпане приміщення, минулої зими проведено ремонт, і тепер тут оформлено актовий зал для проведення свят. За кілька днів тут буде встановлено опалення. Кошторисна вартість цієї реконструкції склала понад 65 тис. грн. державних коштів.
У Глинській ЗОШ І-ІІІ ст., яку очолює В. О. Цибульська, останнім часом теж сталися позитивні зміни. Завдяки активній позиції цього дружнього тандему – директора школи і сільського голови - було залучено спонсорські кошти на облаштування у закладі двох внутрішніх туалетів. Як зазначає Валентина Олександрівна, початком цієї справи стало виділення 20 тис. грн. із благодійного фонду Д. Корилкевича “Любіть Україну”, на які було закуплено сантехніку, лицювальну плитку та ін. обладнання. Однак в процесі виконання робіт цього виявилося недостатньо. За допомогою звернулися до інших спонсорів. Фінансову, матеріальну підтримку надали відомі в районі люди - С. О. Середюк, О. М. Андріюк, П. І. Кравчук, В. М. Дрозд. Не залишились осторонь також батьківський і педагогічний колективи закладу. Для облаштування септика довелося навіть залучати техніку із військової частини, де колись працював Петро Леонтійович. І для здійснення ряду інших своїх задумів сільський голова звертається до керівництва частини за допомогою, і в цьому йому не відмовляють. А це свідчить, наскільки його поважають, хоча він давно військовий пенсіонер.
П. Л. Ольховець не байдужий до історії рідного села, його культурної спадщини. Тому цьогоріч з його ініціативи та за підтримки сільських активістів було створено музейну кімнату у сільському будинку культури. Тут зібрано багато експонатів, що розповідають про різні історичні періоди розвитку Глинська, предмети старовини, фото і документи.
Створення музею - це один із етапів підготовки до важливої події у житті Глинська. У червні наступного року село відзначатиме своє 530-річчя з часу заснування. На честь цієї події біля сільської ради буде встановлено пам’ятний знак, для чого вже завезено гранітний камінь. Виготовлені також геральдичні знаки села – герб і прапор. Проведено благоустрій джерела на честь святих ап. Петра і Павла, яке залюбки відвідують сельчани і гості Глинська.
До речі, йдучи чи їдучи селом, переконуєшся, наскільки важливого значення місцева влада приділяє порядку в населеному пункті. Скрізь чистота, побілені бордюри, впорядковані узбіччя доріг, привабливі різноколірні фасади закладів та установ, благоустроєний парк, доглянуте кладовище та ін.
А про те, наскільки серйозний підхід у очільника глинської громади до розвитку культури і спорту на селі, свідчать досягнення у цих сферах. Глинчани постійні переможці і призери районних фестивалів КДК, різноманітних спортивних змагань. І в самому Глинську часто організовуються різноманітні турніри, адже тут є й відповідна спортивна база - майданчики, стадіон та ін., а також сільські та районні культурні заходи. Зокрема, відзначення свята Івана Купала, на яке з’їжджаються жителі з інших сіл Здолбунівщини, тут завжди проходить з розмахом, яскраво і весело.
- Для мене громада села - це велика родина. Тішуся разом з ними й радію, коли все добре, і переживаю, коли у когось щось не так, - говорить сільський голова, - і завжди намагаюся максимально допомогти кожному. А це, повірте, в нинішній час нелегко.
І цим словам Петра Леонтійовича важко не повірити. Проте він сповнений нових амбітних планів, перспективних задумів, здійснення яких сприятиме подальшому процвітанню села, кожного його жителя.
Ось так і працює керівник глинської сільської громади, який не боїться труднощів, у якого слова ніколи не розходяться з ділом, який любить свою малу батьківщину і прагне робити все можливе, щоб життя глинчан покращувалося.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry