Часто, виходячи зранку з дому, ми не знаємо, як пройде у нас день. Ніхто і ніколи не сподівається, що саме сьогодні з ним може статися щось непередбачене, що потягне за собою в кращому випадку тимчасову непрацездатність. Не секрет, що іноді при виробничих травмах працівник “іде назустріч” адміністрації підприємства та приховує факт настання такого випад­­ку. Адже для підприємства виробничий травматизм означає втрату матеріального стимулювання (якщо це перед­бачено колективним договором), проблеми з контро­люючими органами та гарантований головний біль при документаль­ному офор­мленні. Тому і показують виробничу травму як побутову.


Пройшов час, працівник вилікувався, підприємство оплатило листок непрацездатності, надало одноразову матеріальну допомогу для усунення наслідків травми. Питання нібито й вирішилось за згодою та взаємним задоволенням сторін. Але уявімо ситуацію, коли травма дає про себе знати через деякий період. У тому випадку, якщо при правильному оформленні виробничого травматизму працівник отримував би компенсацію на лікування за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, то тепер він купує ліки за власні кошти. Якщо ж завдана травма призведе до інвалідності або (не дай, Боже!) смерті, то виплата пенсії працівнику чи членам його сім’ї частково також проводиться за рахунок вказаного Фонду, тому її розмір завдяки такій доплаті буде вищий, ніж на загальних підставах.
Створюючи належні умови та здійснюючи заходи з охорони праці, підприємство тим самим запобігає випадкам виробничого травматизму, але уникнути їх повністю, на жаль, не вдається! Подбайте про своє здоров’я та соціальний захист!
Сергій ГРИДІН,
директор Здолбунівської МВД
Фонду соціального страхування
з тимчасової втрати працездатності.

Comments are now closed for this entry